Де найбільший ризик ударів по енергетиці: Рябцев назвав можливі регіони

29 вересня 2023, 12:15
Читать новость на русском

Восени 2022 року Росія розпочала атакувати енергетичні об`єкти України. Таку практику росіяни використовують і цьогоріч, до того ж є регіони, які можуть постраждати найбільше.

Найбільший ризик переривання енергопостачання існує в прифронтових регіонах. Таку думку 24 Каналу висловив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев, зауваживши, що на це є низка об'єктивних причин.

До теми Захист енергооб'єктів від ракет: Шмигаль розповів про унікальні проєкти

Де найбільша загроза

З погляду енергопостачання найбільший ризик мають прифронтові регіони. Це пояснюється тим, що ці області потерпають не тільки від атак дронів чи ракет, але й від інших засобів ураження, зокрема, від керованих авіаційних бомб чи зенітно-ракетних комплексів С-300.

Енергетикам там важко, бо потрібно швидко реагувати, витрачати багато зусиль на відновлення енергопостачання. Вони це роблять, але можливість аварійних і стабілізаційних відключень там більша,
– розповів Геннадій Рябцев.

Експерт з енергетичних питань пояснив ситуацію з енергопостачанням в регіонах: дивіться відео

Не треба розганяти паніку

За словами експерта, в більшості інших регіонів навіть існує певний запас як потужності розподілу, так і генерації енергії. Але це не означає, що в опалювальний сезон не буде ніяких проблем. Можливі аварійні вимкнення, які нещодавно були після чергової масованої атаки росіян на Південь.

Щобільше, українці вже звикли до таких ситуацій і знають, як на них реагувати, не кажучи вже про енергетиків. Вони є професіоналами й мають прописані протоколи дій на будь-які випадки.

Важливо не звертати увагу на повідомлення в соцмережах, в яких мовиться, що електроенергію не подаватимуть упродовж 5 – 6 днів. Все це якась нісенітниця, яку поширюють для того, щоб люди підписувалися на ці канали,
– додав експерт.

Які фактори впливатимуть на ситуацію

Називають два фактори, від яких може залежати ситуація з енергосистемою – це удари росіян і те, наскільки холодною буде зима. Але, на думку Рябцева, останній чинник не є вагомим і його можна враховувати лише якщо атака ворога зійдеться з різким похолоданням.

Тож побоювань щодо швидкого відновлення роботи систем після збою немає. Можливі стабілізаційні вимкнення в пікові години в деяких регіонах, насамперед тих, які розташовані вздовж лінії фронту, але ці вимкнення будуть менш тривалими, ніж минулого року. Щодо прифронтових території, там важко щось прогнозувати.

Можу сказати, що в будь-якому разі система зруйнована не буде, тому що основною властивістю будь-якої складної системи – є її здатність відновлюватися після збою. У мене немає сумнівів, що наша система здатна відновитися після збою і забезпечити споживачів електроенергією упродовж всього опалювального сезону,
– акцентував експерт з енергетичних питань.

Масовані атаки росіян по енергосистемі

  • У розвідці Великої Британії розповіли, що російська армія може спробувати знову бити по енергооб'єктах нашої держави. З цим пов'язують збільшення виробництва крилатих ракет повітряного пуску. У відомстві зробили висновок, що Росія знову зосередить цю зброю проти об'єктів української інфраструктури протягом зими 2023 – 2024 років.
  • Очільник ГУР Кирило Буданов сказав, що у разі атак на енергетичну інфраструктуру України окупантів чекатиме відплата. Генерал підкреслив, що працює над тим, аби протистояти очікуваній зимовій кампанії ракетних і безпілотних ударів Росії по інфраструктурі.
  • Раніше українські розвідники повідомляли, що Росія вивчає наші енергетичні об'єкти. Зокрема, Кремль шукає їхні вразливі місця та розташування наших систем ППО.