Жорстке затримання двох українських волонтерів у Мінську: проти них відкрили справу
Білоруські силовики жорстко затримали в Мінську двох українців. Мовиться про волонтерів благодійної організації "Восток SOS" – Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Опісля білоруська влада відкрила проти них справу за "масові заворушення".
Детальніше про затримання українських волонтерів
У Білорусі тривають протести, на яких силовики масово затримують людей. Жертвами правоохоронців стали українські волонтери, повідомляє "Громадське".
До теми Українців затримали у Мінську: як це вплине на позицію країни щодо ситуації в Білорусі
Зокрема, силовики затримали двох волонтерів з "Восток SOS" – Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.
На першому відео силовики кладуть вниз лицем Євгена Васильєва.
Затримання Васильєва: дивіться відео
На іншому відео Костянтин Рєуцький, колишній журналіст "Громадського", знімає, як силовики жорстко затримують чоловіка, який нічого не зробив, а лише переходив дорогу.
До речі "Нальоти" на пресу у Білорусі: затримали близько 50 журналістів, роботі ЗМІ перешкоджають
Силовики затримують перехожого: відео
У чому Реуцького та Васильєва звинувачують посіпаки Лукашенка
Як розповіла білоруська правозахисниця Тетяна Рав'яка, їх підозрюють у причетності до протестів, які спалахнули, зокрема і Мінську, 10 – 12 серпня. Про це повідомляє білоруська редакція "Радіо Свобода".
Справу ж відкрили за статтею про "масові заворушення". Вона передбачає від 3 до 8 років ув'язнення.
Крім того, в межах розслідування білоруські правоохоронці провели обшуки в квартирі Тетяни Рав'яки. Саме у неї вранці 12 серпня зупинилися українці.
У підсумку слідчі вилучили комп'ютер Костянтина Реуцького, український паспорт Євгена Васильєва та інші речі. Постанову про обшук підписав прокурор Радянського району Мінська.
Що відомо про затримання українців в Білорусі: відео 24 каналу
За словами білоруської правозахисниці, українці перебувають в одному зі слідчих ізоляторів. Правозахисний центр "Весна" поінформував посольство України в Мінську про затримання.
Тетяна Рав'яка називає затриманих українців своїми друзями та колегами. Вони разом вчилися на курсах з прав людини.
Тільки сьогодні, 12 серпня, вони приїхали до Білорусі, випили кави, пішли гуляти, і їх затримали. Вони не могли і не брали участь у жодних заворушеннях,
– наголосила вона.
Реакція МЗС України
У Міністерстві закордонних справ заявили, що Посольство України в Білорусі вживає заходів щодо встановлення місця та умов утримання затриманих українців. Детальнішу інформацію обіцяють надати згодом.
Важливо Українці на протестах у Білорусі: ОМОНівці побили фотографа і затримали 9 наших громадян
З якою метою українці прибули до Білорусі
Обидвоє є членами правозахисної організації "Восток SOS". До Білорусі ж прибули в межах місії з надання допомоги білоруським колегам. Останні, зі свого боку, мають багато роботи через арешти громадян під час масових акцій протесту.
Вони прийшли до нас у важкий час, щоб підтримати нас, тому що правозахисники це приймають. У той же час ми також відвідали Україну та інші країни,
– зазначила Тетяна Рав'яка.
Актуально За Лукашенка "топлять" одиниці: журналіст з України описав ситуацію на вулицях Мінська
Протести у Білорусі: основне
- Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
- Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
- Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
- Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
- Відомо про щонайменше двох загиблих і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.
- Протести у Білорусі наразі тривали 4 дні. Найбільш гарячими вони були у першу ніч після виборів – проти 10 серпня. Опісля білоруси оголосили загальнонаціональний страйк.