Позиція України має синхронізуватися з позицією європейських партнерів та міжнарожних організацій. Таку думку в прямому ефірі 24 каналу висловив нардеп Микола Княжицький. Він є членом міжфракційного об'єднання "За демократичну Білорусь".

Читайте також Білоруси далі протестують: у Мінську ОМОН відкрив вогонь по людях – фото, відео

Він підкреслив: багато людей, коментуючи події в Білорусі, звертали увагу на те, що Лукашенко вперше вирішив виступити проти Путіна. Мовляв, саме через це чиниться тиск та робляться провокації. На думку Княжицького, доля істини в цьому є.

Безумовно, Росія робить все, аби провчити Лукашенка, який намагався знайти своє місце між РФ та Європою. Але Лукашенко – проросійський політик, він першим знищив білоруських патріотів,
– підкреслив депутат.

Й пояснив: чинний президент Білорусі примусив цих людей емігрувати, ув'язнив частину з них, знищив білоруські патріотичні партії та відмовився від руху в Європу.

"Тому іншого шляху для української влади, окрім як підтримувати рішення міжнародних організацій, європейські ціності та європейських колег, я не бачу. У час, коли там затримують українців, позиція влади має бути чіткою", – запевнив Княжицький.

Про затримання українців

За словами нардепа, логіка дій білоруських силовиків полягає в тому, аби залякати власне наслення, іноземних спостерігачів та журналістів. Саме тому вкрай важливим є інформаційний розголос.

"Українська влада та дипломати повинні зробити все, аби довідатися про долю затриманих людей, допомогти їм, визволити та доставити в Україну", – наголосив Княжицький.

Зазначимо, що в МЗС заявили: посольство України в Білорусі вживає заходів щодо встановлення місця та умов утримання затриманих українців. Детальнішу інформацію обіцяють надати згодом.

Протести у Білорусі: основне

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Відомо про одного загиблого, щонайменше 1,5 тисячі постраждалих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.