Не перевірятимуть на митниці, – Железняк пояснив, що передбачає законопроєкт про "митний безвіз"
Закон про "митний безвіз" значно спростить товарообіг між Україною та ЄС. Також буде менше бюрократії на митниці.
Про це 24 каналу розповів народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, закон про "митний безвіз" допоможе в подальшому майбутньому синхронізувати роботу української митниці з відповідними органами більш ніж 35 країн.
До теми Податкову амністію продовжили: до коли можна подати "нульову декларацію"
Товарообіг буде значно простіший
По суті, у підприємця буде один документ, який поширюватиметься на різні митниці.
Якщо ви маєте один інвойс – хочете імпортувати товар з Німеччини, то вам не треба буде проходити інші митні формальності, пов'язані з інвойсом, на території України. Це один документ, який буде розповсюджуватися на обидві митниці, – зазначив Железняк.
Нардепи також спростили критерії для отримання статусу авторизованого економічного оператора. Железняк визнає, що це просто "суперстатус". Якщо компанія добросовісна і є відповідні підтвердження, то товар практично не перевірятимуть на митниці. Та як піймають на порушеннях – будуть великі штрафи.
"На жаль, на сьогодні в нас аж 1 авторизований економічний оператор. І багато бізнесів, які за формальними критеріями не відповідали. Ми це спростили. Сподіваюся, що до кінця року наші партнери ухвалять цю процедуру, і Україна отримає, зокрема, "митний безвіз", – зазначив Железняк.
Нардеп Железняк про "митний безвіз" для України: дивіться відео
"Митний безвіз" для України: коли запрацює
- 15 серпня Верховна Рада в цілому ухвалила закон про "митний безвіз" з Євросоюзом. "За" проголосували 275 народних депутатів.
- Серед переваг – наближення українського митного законодавства до законодавства ЄС, спрощення митних процедур, подальша можливість запровадити обмін митними даними про транзитні вантажі із 36 державами в режимі реального часу тощо.
- Щоб "митний безвіз" запрацював на повну, Україні потрібно приєднатися до Нової комп'ютеризованої транзитної системи (NCTS) та Конвенції про процедуру спільного транзиту. До кінця 2022 року держава пройде спеціальну оцінювальну місію, яка дозволить приєднатися до конвенцій, що необхідні для "митного безвізу".