Тиха окупація: чим російські ухилянти загрожують країнам, що їх приймають

29 вересня 2022, 17:32
Читать новость на русском

У зв'язку з різким напливом російських ухилянтів влада Казахстану з 26 вересня почала вимагати від них закордонний паспорт. Далі читайте в ексклюзивному блозі для сайту 24 каналу.

Бум ухилянтів

Крім того, МВС країни має намір змінити процедуру видачі документів про тимчасове чи постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства.

Цікаве Можливо, ми стоїмо перед виром геополітичної м'ясорубки, що змінить світ

Тим часом Грузія, яка 14 років тому постраждала від російської військової інтервенції, відкрила кордон для проходу своїх же окупантів, які зараз утікають від мобілізації на російсько-українську війну.

Ну а російські прикордонники почали відмовляти росіянам у виїзді за кордон, щоб зупинити масову втечу тих, хто ще вчора тішився війною в Україні, спостерігаючи за нею через екран телевізора.

"Русскій мір" несе проблеми

Безумовно, біженці з країни-окупанта вже стали джерелом дестабілізації ситуації в країнах Закавказзя та Центральної Азії. Адже більшість із них не знають і навіть не бажають знати місцевих мов, звичаїв та устрою. На додачу до всього, вони часто виявляють агресію і не мають навіть найменшого плану життя в чужій країні.

На тлі всього цього у місцях масового "паломництва" росіян стрімко підскочили ціни на оренду житла, і це одразу відчули на собі місцеві жителі, особливо студенти. Ще одна проблема, яку привезли з собою утікачі від мобілізації – це висока конкуренція на ринку праці, яка може спровокувати бум безробіття серед місцевого населення. Крім того, небезпечним бонусом "русского міра" на виїзді є міжнаціональні зіткнення та стрибок злочинності.

Важливе Розпад російської імперії – питання часу: що утвориться на місці тирана

Окупанти – не біженці

Не варто забувати і про ще такий важливий чинник: незважаючи на те, що росіяни втікають від мобілізації, вони поширюватимуть імперську ідеологію "русского міра" та символіку "Z", яка означає підтримку військових дій в Україні.

Тож для всіх країн, які зараз приймають росіян, аткуальна єдина аксіома: росіяни тікають не від військових дій, а від мобілізації, їх не слід вважати біженцями. росіяни, які намагаються ухилятися від мобілізації, мають не втікати з росії, а намагатися протистояти російській владі, яка тягне країну до прірви.

Розвал ОДКБ очевидний. Ніхто не воюватиме за росію проти України з країн-членів ОДКБ. Навіть росіяни не хочуть воювати за росію.

За даними Міністерства праці Казахстану, станом на 26 вересня з початку цього року з росії до Казахстану вже в'їхали понад 260 тисяч осіб. Для порівняння – у 2019 році до Казахстану з рф прибули 30 тисяч осіб, у 2020 році – 33 тисячі, а в 2021 році – майже 32 тисячі.

До теми – хто згоден приймати росіян, які втікають від мобілізації: дивіться відео