Чому Путін не оголошує масову мобілізацію: офіцер ЗСУ припустив задум Кремля
Владімір Путін похизувався, що в Росії приблизно 270 тисяч людей за останні пів року добровільно підписали контракти на військову службу. Також в країні-агресорці продовжується прихована мобілізація. Проте масову Кремль наразі не проголошує.
Адже росіянам потрібно набрати мобілізованих, які матимуть хоч якусь мотивацію. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт та офіцер ЗСУ Арті Грін, зазначивши, що в російську армію намагаються набрати чоловіків, які принаймні одразу не втечуть.
До теми Кремль хоче мобілізувати ще до 700 тисяч осіб: які плани на чеченців
Мобілізація матиме негативні наслідки
В Росії розуміють, якщо "наловити" будь-кого та мобілізувати, то така армія не буде боєздатною. Важливо, щоб мобілізовані мали хоча б стимул воювати заради зарплатні, яку б вони відправляли додому.
При підписанні контракта з міноборони Росії, мобілізовані отримують від 7 до 12 тисяч доларів в залежності від регіону. До того ж отримують щомісяця зарплатню приблизно у 3 тисячі доларів плюс соціальні пільги,
– зауважив офіцер ЗСУ.
Матеріальна мотивація грає певну роль для мобілізованих, особливо тих, що йдуть в армію з депресивних регіонів країни-агресорки. Там є достатня кількість людей, які перебувають у скрутних економічних обставинах.
В Росії сподіваються мобілізувати саме таку категорію громадян. Проте добрати необхідну кількість саме з цієї категорії у російської влади не виходить, тому доведеться мобілізувати їх примусово,
– підкреслив Арті Грін.
Однак якість цієї армії буде набагато гірше. Та й взагалі навряд чи кошти, вкладені в утримання цих мобілізованих, а саме годування, забезпечення одягом, зброєю тощо, себе виправдають. Така мобілізація в сучасних умовах матиме негативні наслідки для російської армії. Адже якщо один підрозділ втече, то побіжить й решта.
Офіцер ЗСУ пояснив, чому в Росії бояться проводити масову примусову мобілізацію: дивіться відео
Бояться соціального вибуху
Ще одна причина, через яку наразі не оголошується в Росії мобілізація, – можливість соціального вибуху.
Адже матері, жінки мобілізованих під впливом емоції можуть подолати острах перед системою та влаштувати жіночий бунт. В деяких селах в Дагестані вже таке було.
"А тому, якщо й буде оголошена примусова мобілізація, то її будуть дуже обережно проводити та не чіпати регіони, де жіночі бунти можуть виникнути. Напевно в Дагестані буде найнижча рознарядка. А також в Москві", – наголосив військовий експерт.
Читайте також Масово і примусово: кого в Росії мобілізуватимуть насамперед
Більше про мобілізацію в Росії
- Російський диктатор заявив, що буцімто завдяки так званій "частковій" мобілізації у Росії за останні пів року добровільно підписали контракти на службу в армії 270 тисяч осіб. Путін також додав, що російські "мужики", навіть розуміючи, що на війні вони можуть загинути, все йдуть воювати "свідомо і добровільно".
- Водночас в Генштабі ЗСУ зазначили, що восени в Росії може розпочатися примусова масова мобілізація. Російська влада планує мобілізувати від 400 до 700 тисяч осіб. Зокрема можуть призвати до лав окупаційної армії приблизно 40 тисяч жителів Чеченської Республіки.
- Крім того, під призов можуть потрапити резервісти. Планується набрати їх у кількості від 170 000 до 175 000 осіб. Паралельно російська влада спробує провести й "контрактну мобілізацію", яка має залучити до російського війська додаткових 130 000 військових.