Попри те, що це досить значна цифра, в Росії основна маса мешканців може цього не помітити. Про це 24 Каналу зазначила голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова.

Дивіться також Путін оголосить загальну мобілізацію: у легіоні "Свобода Росії" припустили, коли саме

"Під час пандемії Covid-19 Росія втратила мільйон – ніхто не помітив. Тому зараз мільйон туди, мільйон сюди – ніхто теж не помітить", – відзначила вона.

Кого мобілізують

Не помітити можуть мешканці великих центральних міст. Боячись усенародного гніву, Путін поки не ризикне звідти забирати на війну. Основне його джерело може бути у в'язницях.

"Зараз 400 тисяч ув'язнених. З них 300 тисяч можна запросто відправити на фронт", – припустила Романова.

Ольга Романова про мобілізаційний потенціал в Росії: дивитись відео

Інша категорія – заробітчани з країн Центральної Азії, Кавказу. Ті, хто отримав або поки на черзі отримання російського громадянства. Серед таких, за словами Романової, можна назбирати від 100 до 150 тисяч потенційних 200-х.

І ще великий резерв – малі та середні міста Росії. Там, де у молоді немає сподівань на гідне життя, але війна надає такий "соціальний ліфт". Там можна черпати безкінечно. Можна набрати десятки й сотні тисяч призовників,
– відзначила вона.

Чи можна відмовитися від мобілізації

Наразі в'язні начебто можуть відмовитися йти воювати і таких досі не брали на фронт. Утім, відомі випадки, коли рідні "відбивали" їх.

"Поки ми не знаємо про випадки примусового вербування. Багато чуємо, що вони є. Тільки кажемо писати заяву – всі бояться. Кубинці заявляють, які викрадені чи обманом вивезені до Росії. Ті, хто не знає путінського страху – вони говорять і загалом це допомагає зберегти їм життя", – додала Ольга Романова.

Мобілізація в Росії: останні новини

  • Масова мобілізація в Росії може розпочатися вже незабаром. Цього разу окупанти планують призвати близько 40 тисяч жителів Чеченської Республіки. Ймовірно, що їх використають як "загороджувальні загони" позаду російських військ.
  • У порівнянні з минулим роком, цьогоріч Росії складно буде мобілізовувати осіб. Основна причина – підготовка мобілізованих та їхнє озброєння.
  • Тим часом Владімір Путін фантазує про 270 тисяч "добровольців". Мовляв, саме така кількість за останні 6 – 7 місяців добровільно підписали контракти на службу у збройних силах окупаційних військ.