Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW) від 12 вересня. Зазначають, що російські чиновники "серйозно" готуються до нової великої хвилі мобілізації резервістів, яку планується провести вже цієї осені.

Дивіться також Лукашенко створює власну ПВК із вагнерівців: чим вони займатимуться

У Кремлі начебто хочуть мобілізувати від 170 000 до 175 000 резервістів, а також перенести дату осіннього призову з 1 жовтня на 1 листопада. Таким чином вони планують врахувати процеси мобілізації в резерв, одночасно проводячи "контрактну мобілізацію" для набору додаткових 130 000 військовослужбовців на службу з використанням примусових заходів.

Мобілізаційні заходи хочуть посилити

У звіті зазначається, що "яструби" Росії також пропонують посилити мобілізаційні заходи в запас, наприклад, заборонити певним особам отримати відстрочку від мобілізації, що викликало серйозні розбіжності з чиновниками в адміністрації президента країни-агресора.

В адміністрації президента побоюються відповіді на такі заходи з боку інших російських чиновників і широкого російського суспільства,
– йдеться у звіті.

Проте аналітики запевняють, що ці плани, пропозиції та розбіжності не є новими і не свідчать про те, що диктатор Путін остаточно вирішив провести другу хвилю мобілізації резерву найближчим часом.

"Будь-яка нова хвиля мобілізації резерву залежить від Путіна", – додали в ISW.

Брехливі заяви Путіна

У звіті звертають увагу й на маячню Путіна. Зазначають, що диктатор посилив шаблонні інформаційні операції, які брехливо характеризують український контрнаступ як невдалий.

Путін звинуватив Україну в небажанні вести переговори під час свого виступу на Східному економічному форумі. Зокрема, він заявив, що український контрнаступ не приніс конкретних результатів, і представив дуже завищені цифри втрат українського особового складу і техніки.

Мобілізація в Росії: головне

  • В ГУР Міноборони України заявили, що Путін може офіційно оголосити про мобілізацію у вересні. За словами представника розвідки Андрія Юсова, Кремль зіткнувся з необхідністю поповнення резервів в Україні. При цьому потенційним мобілізованим громадянам потрібен буде час на підготовку, тому на фронт їх одразу не відправлять.