Мобілізація в Україні: кого торкнеться призов з січня 2024 року

14 грудня 2023, 19:46
Читать новость на русском

Джерело:

УНІАН

З початком повномасштабної війни в Україні оголошено воєнний стан. Його, як і загальну мобілізацію, продовжено до 14 лютого 2024 року.

Наразі в Україні триває співпраця з популярними рекрутинговими компаніями. Вони розміщують оголошення на своїх платформах для тих, хто бажає долучитися до ЗСУ.

Дивіться також Призов невмотивованих: в ТЦК пояснили причину посилення мобілізації

Хто підлягає призову

До кінця року мобілізації підлягатимуть кілька категорій громадян:

  • чоловіки віком 18 – 60 років зі статусом "придатний і "обмежено придатний", за умови наявності військового досвіду;
  • чоловіки віком від 27 до 60 років, зі статусом "придатний" і "обмежено придатний", за умови відсутності військового досвіду;
  • чоловіки віком 18 – 60 років, зняті з військового обліку, але придатні та обмежено придатні за рішенням ВЛК.

До служби за контрактом можуть бути залучені чоловіки віком від 18 до 27 років, які не мають бойового досвіду.
У людей з інвалідністю є можливість проходження служби за місцем проживання.

Ймовірно, що наступного року правила призову не зміняться, але за допомогою рекрутингових компаній стануть кращими.

Мобілізація жінок в Україні може відбуватися лише за умови, якщо їм не більше 60 років. Їхній призов до війська можливий лише на добровільній основі. Втім, поки невідомо те, якою буде мобілізація жінок у 2024 році.

Мобілізація студентів

Наразі студенти денної форми навчання середніх спеціальних, середніх технічних, вищих навчальних закладів мають право на відстрочку.

Це також стосується тих, хто здобуває професійну(професійно-технічну), професійну передвищу та вищу освіту.

Відстрочка також можлива для асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, незалежно від віку.

Призов в Україні: останні новини

  • Станом на зараз військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть вільно перетинати кордон, навіть якщо мають робочу візу країни Євросоюзу. Як зазначили у Держприкордонслужбі, згідно з чинним законодавством, наявність такого документа не є достатньою підставою для виїзду за кордон під час війни.
  • Водночас Україні триває рекрутингова кампанія. Станом на 13 грудня в Міноборони України вже укладено 4 договори з платформами, які залучають охочих до ЗСУ. Першу домовленість було укладено з Lobby X. Згодом до цього списку приєдналися Work.ua і Robota.ua. Останньою компанією, яка підписала документи з Міноборони є OLX.