Мобілізація в Україні: які є види повісток та їх значення

22 квітня 2024, 16:25
Читать новость на русском

В Україні від 24 лютого 2022 року діє воєнний стан та загальна мобілізація, на цей час повістку може отримати будь-який військовозобов'язаний чоловік віком від 18 до 60 років. Втім, повістка не завжди означає безпосередній призов.

Відповідно до законодавства України, повістка має вручатися особисто військовозобов'язаному, а той повинен поставити підпис про її отримання. Якщо військовозобов'язаний відмовляється від неї, то складається відповідний акт. 

Дивіться також Мобілізація по-новому: як працюватиме ухвалений законопроєкт

Які є види повісток

  • Повістка для уточнення даних. Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо;
  • повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов'язує пройти ВЛК. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде прописано висновок військово-лікарської комісії про придатність чи непридатність до військової служби;
  • повістка для призову на строкову військову службу. Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу. Наразі такі повістки не видають, через те, що в Україні діє загальна мобілізація, під час якої призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань не проводиться;
  • мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження ВЛК, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Зверніть увагу! На повістці повинні бути вірно вказані особисті дані військовозобов'язаного, дата і рік народження, адреса проживання, тип повістки, дата, час та адреса, де потрібно з'явитися.

Коли запрацює новий закон про мобілізацію

  • Президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав закон про мобілізацію
  • Закон набере чинності через 1 місяць після публікації в "Голосі України". Опісля певний час триватиме перехідний період – для того, щоб військовозобов'язані могли оновити дані через електронний кабінет, ЦНАП чи ТЦК.
  • Вже 17 квітня закон було опубліковано в офіційному парламентському виданні "Голос України". Таким чином, новий закон запрацює вже з 18 травня.