Закон про мобілізацію: після оновлення даних теж доведеться пройти лікарську комісію

29 квітня 2024, 17:53
Читать новость на русском

Джерело:

"Телеграф"

Військовозобов'язані, які оновлюють дані в ТЦК, у будь-якому разі будуть направлені на військово-лікарську комісію.

Про особливості проходження процедури розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.

Читайте також Коли військові мають пройти ВЛК: у Міноборони назвали три умови

Направлення на ВЛК

Інформація про придатність до військової служби, яку й визначає ВЛК, є одним з пунктів військово-облікових даних.

Військовозобов’язаний громадянин, який прибуває для уточнення своїх військово-облікових даних, однозначно буде направлений на ВЛК, навіть якщо йому надають відстрочку,
– пояснив він.

Хто встановлює придатність

Важливо зазначити, що придатність встановлюють ВЛК, до складу яких входять цивільні лікарі, які не мають жодного стосунку до ТЦК та СП. 

У них є доступ до Helsi, і всю інформацію вони беруть звідти. Ну, і оглядають та опитують військовозобов’язаних, звісно,
– наголосив майор.

Водночас Роман Істомін додає, що якщо громадянин не принесе документи, які підтверджують його право на відстрочку, то ТЦК не зможе її оформити.

Які потрібні документи

У ТЦК та СП потрібно приходити з особистими та військово-обліковими документами. Йдеться про паспорт, ідентифікаційний код, військовий квиток (або тимчасове посвідчення). Для оновлення даних відповідно потрібно брати всі документи, які підтверджують зміни цих самих даних.

Деякі з них, на кшталт номера телефону, не потребують документального підтвердження. Проте для внесення до Єдиного реєстру військовозобов'язаних більшість змін має бути підтверджена відповідними документами,
– пояснив Істомін.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Вже 4 травня в Україні скасують статус "обмежено придатний" для військовозобов'язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію "придатних" або "непридатних" до військової служби. Також військовозобов'язаних поділять на 4 категорії.
  • Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким українські чоловіки призовного віку більше не зможуть отримати закордонні паспорти або паспорти громадянина України за межами країни.
  • Раніше в Польщі заявили, що готові допомогти повернути військовозобов'язаних українців. З такою заявою виступив очільник оборонного відомства Польщі Владислав Косіняк-Камиш. Однак пізніше глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав це "етично неоднозначним питанням" й наголосив, що ініціатива має бути від України.