Нам потрібно більше людей, – військовий сказав, наскільки укомплектовані підрозділи

14 листопада 2024, 21:53
Читать новость на русском

У ЗСУ відчутні проблеми з мобілізацією, чимало посад у війську є вакантними. Втім треба розуміти, що окрім суспільних настрої, є певні обставини, які або посилюють здатність України чинити спротив, або навпаки послаблюють.

Наприклад, суттєво впливає чисельність Збройних Сил та їхня укомплектованість. Про це 24 Каналу розповів журналіст, військовослужбовець Павло Казарін, додавши, що українцям варто підсилювати свій спротив конкретними діями.

Читайте також Чи варто призивати чоловіків від 18 до 25 років: військовий 3 ОШБр оцінив мобілізацію

Наскільки укомплектовані підрозділи

"У нас є відчутні проблеми з мобілізацією, вона йде повільніше, ніж потрібно. Важко знайти підрозділ, який укомплектований на 90%, або хоча б на 75%", – зауважив Павло Казарін.

Він додав, якби українці в тилу конвертували свою неготовність до поступок у приєднання до лав Збройних Сил, то ми отримали б дуже серйозне та потрібне підкріплення слів справами.

До того ж у великої кількості військових переважає думка, що все-таки краще доукомплектовувати старі, давно чинні бригади, ніж створювати нові. На прикладі свого підрозділу військовий сказав, що вільними залишаються приблизно 40% посад. Якби їх заповнили люди, які прийшли з навчальних центрів, то було б кому передавати компетенції.

Коли формується абсолютно новий підрозділ йому складно, бо там немає настільки багато носіїв вмінь. Доукомплектація підрозділу, який вже побував у бою, вміє виконувати завдання, дозволяє новобранцям швидше зануритися у військову реальність, здобути знання,
– пояснив Павло Казарін.

Бригада, яка укомплектована на 80%, зазнає значно менше втрат на лінії фронту. Їй легше воювати, адже є можливість проводити внутрішні ротації, люди можуть відпочивати після бою. У неї на позиціях більша вогнева міць.

Чи виправдав себе рекрутинг

За словами військового, рекрутинг не є виходом. Він спрямований на окрему категорію людей. Наприклад, у суспільстві є 5 – 7% людей, які розглядають можливість приєднатися до Сил оборони. Всі інші – ні, відповідно рекрутинг їм не підходить. Вони підуть служити, лише якщо отримають повістку.

Рекрутинг – це не розв'язання проблеми, бо нам потрібно більше людей у Збройних Силах, ніж ті, які готові добровільно долучатися до лав Сил оборони,
– наголосив військовослужбовець.

Люди мають пам'ятати про свій конституційний обов'язок захищати Україну. Щодо добровольців, то більшість тих, хто мав таке бажання, уже давно його реалізував. Для цього був 2022, 2023 і 2024 роки.

"Ті, хто доєднаються у майбутньому, не є настільки критичною масою, щоб заповнити всі позиції, які вакантні у ЗСУ. Це означає, що далі треба рухатися не на мотивації, а на дисципліні. В Україні є понад 4 мільйони людей, які потенційно можуть виконувати свій конституційний обов'язок", – сказав Павло Казарін.

Він додав, що існують різні методи мобілізації, але політикам треба комунікувати відкрито й не боятися непопулярних рішень.