Тоді лінія буде десь під Польщею, – військовий про важливість мобілізуватися

4 червня 2024, 21:51
Читать новость на русском

Військовозобов'язані мають оновити свої дані до 16 липня. Варто розуміти, що під час війни та з огляду на втрати потреба у людях є дуже великою.

Військовий, лейтенант 40-ої бригади тактичної авіації "Привиди Києва" Юрій Атанов розповів 24 Каналу, що зараз не можна виправдовувати себе тим, що нібито не народжений для війни. Те саме стосується інших відмовок, якими часто грішать військовозобов'язані.

Читайте також До 200 тисяч або позбавлення волі: які штрафи і покарання загрожують ухилянтам

Швидкої перемоги не буде

"Ми ж розуміємо, що йде війна. Якщо ми не зупинимо ворога на тій лінії, де він перебуває зараз, тоді лінія буде десь під Польщею", – наголосив військовий.

Уже зараз українці бачать, що росіяни чинять на окупованих територіях, як примусово залучають людей до своєї армії. Там ніхто не зважає на стан здоров'я, вклад в економіку чи інші відмовки.

Українцям треба розраховувати на свої сили. Коли Вінстон Черчилль став прем'єром Великої Британії у воєнні роки, то сказав, що усім варто готуватися до того, що буде багато поту, крові та сліз. Це була відверта комунікація з суспільством, якої не вистачило у лютому 2022 року.

Я не казатиму, що завтра чи післязавтра ми переможемо. Навпаки кожна людина має змоделювати для себе найгірший сценарій. Це правильно як психологічно, так і стратегічно,
– додав Юрій Атанов.

Варто розуміти, що у ЗСУ воюють такі самі люди, як всі ми. Вони також втомлюються, потребують відпочинку, але чомусь всі розраховували, що бійці нібито є всесильними й можуть за кілька днів встановити прапор України в Ялті, яка окупована вже 10 років.

Моя порада – поки ще є час шукайте для себе підрозділ. І не вірте, що нібито через 3 дні після мобілізація людина вже штурмує посадки під Бахмутом. Такого немає. Краще заздалегідь підшукати для себе підрозділ і спеціальність, яка імпонує,
– підкреслив військовий.

Тому коли прийде черга, можна буде взяти скерування від підрозділу і з ним прийти до ТЦК. Це найкращий спосіб мобілізуватися без зайвих стресів. Ба більше, під час війни треба пройти курси з тактичної медицини – це питання життя чи смерті. 

Мобілізація в Україні: останні новини

  • У Міноборони повідомили, що немає причин для продовження часу на оновлення даних. Застосунок Резерв+ працює, його можна завантажити й виконати норму закону. Попри це форс-мажорів не варто відкидати, тому все залежатиме від того, як швидко військовозобов'язані оновлюватимуть інформацію.
  • Після оновлення даних треба буде пройти ВЛК. Наразі у застосунку немає такої функції, щоб скерувати людину на комісію, хоча зробити це технічно нескладно. Для втілення потрібні юридичні підстави та відповідні нормативні акти.
  • Надсилати повістки через Резерв+ також не планується. Законодавчого рішення для цього немає, тому робота над таким функціоналом не ведеться.