Які є поважні причини, аби не з’явитись до військкомату
Повістку до військкомату можуть вручити як особисто, так і через роботодавця. І за неявку до територіального центру комплектації можна отримати штраф або ж навіть кримінальну відповідальність.
Юрист Ростислав Кравець розповів, у яких випадках неявка до військкомату вважається поважною причиною, отже й не карається.
До теми Хто з жінок матиме право на відстрочку від призову під час мобілізації
У яких випадках призовник може не з'явитися до військкомату
Юрист пояснив, що призовник має низку законних підстав не з'явитися в ТЦК. До прикладу:
- стихійне лихо,
- хвороба,
- смерть родича,
- вагома обставина, яка не дозволила з'явитися у призначений термін особисто.
Яке покарання загрожує за неявку без поважної причини
У випадку дотримання всіх процедур під час видачі повістки, за неявку до центру комплектації може настати адміністративна відповідальність. Вона супроводжується чималим штрафом – від 1700 до 3400 гривень.
Зауважте, що повістку вам може вручити й ваш роботодавець й на нього можуть покласти контроль за явкою до центру комплектації. Але покарання за уникнення військкомату може загрожувати особисто людині.
Натомість для тих, хто вже був у військкоматі та його повістка не просто для уточнення даних чи медкомісії, а виклик до частини — відповідальність за неявку кримінальна За ухилення можуть дати від 3 до 5 років позбавлення волі, або ж замінити це на випробувальний термін.
Зауважимо, що якщо повістка заповнена з помилками, ви маєте право відмовитися від повістки. Найкраще якщо при цьому будуть присутні свідки.
Тим часом – прихована мобілізація в росії докотилася до москви та пітера: дивіться відео