Мобілізація в Україні: кого можуть призвати повторно вже в липні

8 липня 2023, 19:54
Читать новость на русском

Джерело:

B2B Consult

В Україні продовжує тривати повномасштабна війна, а з нею й мобілізація. Під час дії воєнного стану можуть повторно мобілізувати чоловіків однієї із категорій.

Мовиться про тих, кого звільнили в запас через наявність рідних з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи. Про це розповів адвокат Андрій Межирицький.

Цікаво Кабмін затвердив процедуру отримання учасника бойових дій для "цивільних": порядок документів

Кого можуть призвати повторно вже в липні

Межирицький зазначив, що ситуація з правом на відстрочку у зв'язку із наявністю родичів, які є особами з інвалідністю, докорінно змінилася. Зокрема, якщо підставою для відстрочки є інвалідність одного з батьків дружини, то чоловік ніколи не отримає відстрочку за цих обставин.

Фактично ця норма перестала працювати, оскільки у зв'язку із додаванням застереження "за відсутності інших осіб, зобов'язаних відповідно до закону їх утримувати" чоловік ніколи не зможе отримати право на відстрочку, у зв'язку із тим, що відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України такий обов'язок виникає у повнолітньої доньки, тобто дружини,
– пояснив адвокат.

Право на відстрочку в такій ситуації все ж таки можна отримати, якщо:

  • дружина є непрацездатною, тобто пенсійного віку;
  • дружина сама має інвалідність.

Тож військовозобов'язані чоловіки втратили право на відстрочку в разі інвалідності батьків дружини, яка є працездатною. Якщо вони вже були мобілізовані, але з моменту звільнення зі служби у запас минуло понад 6 місяців, то їх можуть знову призвати в армію.

Варто прочитати Хто з мобілізованих може самостійно обирати місце для служби

Які документи повинні постійно мати при собі чоловіки призовного віку

Під час дії воєнного стану чоловіки призовного віку повинні носити з собою документи. Нещодавно керівник Львівського обласного ТЦК та СП пояснив, про що саме мовиться.

  • Зокрема, кожен громадянин, незалежно від віку і статі, повинен мати при собі документ, який би міг ідентифікувати його особу.
  • Окрім цього, чоловіки призовного віку, тобто 18 – 60 років, також повинні мати при собі військово-обліковий документ.