Не лише зерно: як працює експортний морський коридор
Експортний коридор Чорним морем працює в обох напрямках, хоч і далеко неповноцінно. Номенклатура товарів, які проходять цим маршрутом, розширилася.
Про це 24 Каналу розповів речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук, зауваживши, що цього хотіла Україна, коли була зернова угода.
Дивіться також Експортний потенціал портів України зменшився на 40%, – Кубраков
"Це те, про що мріяла Україна, коли діяла зернова угода. Адже окрім українського збіжжя є також інша продукція. Зокрема, металопрокат", – сказав Братчук.
Нині цей маршрут працює уже другий місяць. При цьому безумовно залишається загроза з повітря від тактичної авіації ворога та ракетних ударів. До того ж росіяни розкидали у Чорному морі міни й не контролюють їх. Попри це, страхові компанії почали оплачувати страховки для суден.
Близько 40, можливо, навіть і більше суден пройшли до портів Великої Одеси – говоримо про Чорноморський маршрут. Понад 20 з них вже завантажилися і вийшли. Багато з них вже прибули до портів призначення або перебувають на цьому шляху,
– зазначив речник Української добровольчої армії "Південь".
Обсяг перевезення – понад півтора мільйона тон збіжжя та товарів. Як зазначив Сергій Братчук, цей місяць показав, що так Україна вийшла приблизно на рівень травня – червня, коли діяла зернова угода за участі країни-агресорки.
Як діє експортний морський коридор: дивіться відео
Україні допомагають союзники
З маршрутами дуже допомагають українській державі й союзники – Румунія, Болгарія та Туреччина.
"Діє це угруповання трьох країн, які займаються розмінуванням акваторії Чорного моря. Саме там маршрут цей і пролягає – у територіальних водах тих країн", – сказав речник Української добровольчої армії "Південь".
Нині працюють Військово-морські сили ЗСУ, Сили оборони та усі структури, які дотичні до морегосподарського комплексу України. Усе залежить від безпекової ситуації в морі, в повітрі та на фронті.
Ситуація у Чорному морі: головне
- Дві країни Північноатлантичного альянсу взялися розміновувати транспортний коридор у Чорному морі. Очищення роблять на маршруті нового українського морського коридору. Цим займається мінно-тральна група ВМС Румунії та Болгарії.
- Раніше у британській розвідці повідомили, що завдяки розсекреченим розвідувальним даним вдалося з'ясувати, що росіяни у Чорному морі намагалися завдати ракетного удару по вантажному судну. Окрім того, окупанти на підходах до портів України можуть закладати вибухові пристрої.
- 21 жовтня у ЗСУ заявили, що загарбники тримають на бойовому чергуванні у Чорному морі 4 кораблі. Зокрема, мовиться про підводний човен. Він може нести 4 "Калібри".
- Владімір Путін доручив патрулювати Чорне море російськими винищувачами. Це робитимуть МіГи, які можуть нести ракети "Кинджал".