Речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк пояснила 24 Каналу, у чому полягає небезпека запуску ракет з підводного судна.

До теми Шукають ефективну тактику: в ОК "Південь" розповіли, який тип повітряних атак використовує ворог

"Це означає, що сигнали повітряної тривоги треба реалізовувати дуже оперативно, тому що виявлення пусків з підводних човнів ускладнене для систем ППО", – зазначила Гуменюк.

Де Росія тримає свої кораблі

Корабельне угруповання ворога перебуває в районі, який їм здається безпечним – від східного узбережжя Криму до Новоросійська. Але приклад "Оленегорського горняка" постійно нагадує, що там не так безпечно, як вони собі придумали.

Сам факт, що вони тримаються там і не виходять корабельним складом для патрулювання й перешкоджання цивільному судноплавству в районі гуманітарного коридору, дійсно впливає на розстановлення сил у Чорному морі,
– наголосила Гуменюк.

Щоб якось компенсувати свою неспроможність, росіяни використовують тактичну авіацію. Літаки можуть патрулювати ці напрямки, тримаючись на відстані, поки що недосяжній для наших систем ППО.

Яка ситуація в Чорному морі: дивіться відео 24 Каналу

Російська авіація з "Кинджалами" над Чорним морем: останні новини

  • Під час пресконференції 18 жовтня Владімір Путін заявив, що російські МіГ-31К патрулюватимуть Чорне море. Літаки будуть озброєні далекобійними ракетами "Кинджал".
  • Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук назвав це грою "Сумашедший Іван". Росіяни люблять розмахувати палицею, щоб залякувати інших.
  • Речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук вважає, що ця погроза окупантів адресована західним країнам. Для України загроза залишається незмінною.