Російський диктатор Владімір Путін під час пресконференції 18 жовтня заявив, що відтепер Повітряно-космічні сили Росії постійно патрулюватимуть простір над Чорним морем.

Дивіться також Біля Кримського мосту будують "нові бар'єри": супутникові знімки

Окупанти застосовуватимуть МіГ-31К в Чорному морі

За словами російського диктатора, над Чорним морем патрулюватимуть літаки Міг-31, озброєні далекобійними ракетами "Кинджал".

На моє доручення Повітряно-космічні сили Росії починають на постійній основі патрулювання в нейтральній зоні повітряного простору над Чорним морем,
– сказав він.

Вочевидь, це неспроста – окупанти нажахані передачею ATACMS Україні. Зазначимо, що Путін назвав це "черговою помилкою США". Також він заявив, що Росія нібито зможе збивати ці ракети.

Що варто знати про МіГ-31К

Те, що росіяни підійматимуть МіГ-31К над Чорним морем, означатиме, що всеукраїнські повітряні тривоги можуть почастішати. Адже ракета Х-47м2 "Кинджал", яку він несе, може вражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів. Тож коли цей винищувач підходить до пускових рубежів, повітряна тривога оголошується по всій території України.

Особливості "Кинджала"

Швидкість цієї ракети – 10 Махів, тобто приблизно до 12 000 кілометрів на годину. Одразу після старту "Кинджал" залітає в стратосферу і летить на великій швидкості вниз, при цьому маневрує по траєкторії польоту. Раніше Україна не мала технічної можливості збивати "Кинджали", однак 4 травня 2023 року перша така ракета була знищена за допомогою американської системи Patriot.