У ВМС розповіли, чи може Росія атакувати з ракетоносіїв у Середземному морі
Російська армія технічно може випустити крилаті ракети "Калібр" з ракетоносіїв у Середземному морі. Однак таким чином ворожі ракети порушать повітряний простір НАТО.
Про це розповів речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
Читайте також Біля берегів Стамбула виявили начебто український гідроцикл з вибухівкою: у ВМС відповіли
Чи може Росія атакувати з Середземного моря
Застосування ракетоносіїв у Середземному морі матиме відповідні наслідки для Росії.
Технічно ми перебуваємо у зоні ураження тих кораблів, які знаходяться у Середземномор'ї. Інша справа, що застосувати це навряд чи ворог наважиться. Тому що тоді ці ракети повинні подолати повітряний простір країн-членів НАТО з відповідними висновками і реакцією,
– сказав Плетенчук.
За словами речника ВМС, враховувати можливість застосування ракет з Середземного моря все ж варто. Плетенчук наголосив, що це є важливим геополітичним фактором, який впливає на ухвалення відповідних рішень Україною та партнерами.
Оперативні новини щодо війни та суспільно-політичного життя України читайте у телеграмі 24 Каналу
Ситуація в українських морях
- Раніше також стало відомо, що російські військові кораблі покинули Азовське море. За словами Плетенчука, в країні-агресорці почали про щось здогадуватися. Однак в коментарях Плетенчук написав, що причиною є "кейс з паромом".
- Вочевидь йдеться про удар по порому "Славянин", який був розташований у російському порті "Кавказ", що в Краснодарському краї. Російська армія вивела з експлуатації пором "Слов'янин", який був ключовим активом для ворожих сил.
- Україна змогла відігнати Чорноморський флот від своїх берегів. Зараз ворожі судна змушені "тиснутися" в порту у Новоросійську. Росія перемістила свою увагу більше на західну, центральну та південно-західну частину Чорного моря, тероризуючи цивільну судна.
- Як розповів Плетенчук, база в Новоросійську зараз переповнена кораблями Чорноморського флоту. Окупанти фактично можуть використовувати їх у два способи. Перший передбачає швидке переміщення між базами на максимальній швидкості, тоді як другий спосіб передбачає відправку корабля на годинну місію для ведення вогню і негайного повернення на базу.