Погано закінчиться для Лукашенка: чи може Росія втягнути Білорусь у війну проти України
За даними СБУ, Росія хоче використати вагнерівців для провокації "під чужим прапором" на Мозирському нафтопереробному заводі у Білорусі. Усе, щоби втягнути країну у війну проти України. Та росіянам складно самотужки отримувати удари від ЗСУ, тому вони й хочуть спробувати втягнути у війну ще й Білорусь.
Про це 24 Каналу заявив військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Він зауважив, що росіянам притаманно робити певні провокації на власній території, аби потім це якось використати.
До теми Війна між НАТО та Росією – в Білорусі: політтехнолог припустив імовірність цього сценарію
"Чи хочуть втягнути у війну Білорусь – звісно хочуть, аби розпорошити увагу світового суспільства. Не думаю, що Лукашенко на це піде. Навіть, якщо буде теракт в Білорусі. Він чудово розуміє, чим поганим це може закінчитися для нього", – заявив Гетьман.
Однак варто розуміти, що самопроголошений президент Білорусі – наполовину самостійна фігура. Адже рішення ухвалюють у Кремлі.
"Якщо його примусять це робити, щоб він там не казав, що не робив – він уже там був на параді 9 травня, що здоров'я несподівано похитнулося. Він це розуміє", – зауважив військовий аналітик.
Чи може Росія втягнути Білорусь у війну проти України: дивіться відео
Саме тому білоруський диктатор і може піти на те, щоби спробувати залучити білоруські війська у війну Росії проти України. Гетьман зауважив, що раніше командувач Сил оборони України Сергій Наєв заявляв, що шансів немає, якщо білоруси таки намагатимуться атакувати Україну. А от атакувати Литву чи Польщу – буде взагалі безглуздя, адже удар у відповідь буде такий, що білорусам вистачить сповна.
"Важка в нього (Лукашенка – 24 Канал) ситуація. Його проблеми. Він знав, на що йшов. За кожну дію треба розраховуватися. Можливо, настав той час", – сказав ветеран російсько-української війни.
Усе може статися навпаки
Військовий аналітик переконаний, що небезпека для України з боку Білорусі зросла у порівнянні з осінню 2022 року. Тоді мовилося лише про білоруську армію, а нині до країни прибуло чимало колон вагнерівців. Хоч небезпека й зросла, але все це виглядає щонайменше дивно.
"Колона – не одна машина. Багато чого завезли до Білорусі для вагнерівців. Важко уявити, що там така кількість вагнерівців. Нащо їм треба стільки техніки", – сказав Гетьман.
До слова, у складі ЗСУ воює білоруський легіон. Його бійці, за словами майора запасу ЗСУ, мають "горизонтальні зв'язки" з військовими на середній ланці в білоруської армії.
Наші білоруські хлопці кажуть, що там можна деякі питання розв'язати, тобто домовитися. Може так статися, що ця білоруська армія буде атакувати вже не Литву, Польщу чи Україну, а навпаки – Мінськ. Для того, аби змінити владу. Висока ймовірність, що таке може статися,
– наголосив ветеран російсько-української війни.
Вагнерівці в Білорусі: головне
- Бійців ПВК "Вагнера" розмістили у Білорусі після недозаколоту Євгенія Пригожина. Вагнерівці мають табір у селі Цель в Могильовській області. Нині там налічують близько 750 одиниць техніки.
- В українській розвідці заявляють, що нині прямої загрози з Білорусі для України немає. Проте у ГУР МО зазначають, що ПВК "Вагнера" – потужний компонент.
- Представник української розвідки Андрій Юсов заявив, що найманці у Білорусі – це завжди потенційна загроза. Однак те угруповання, яке нині там є, не становить реальну небезпеку.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вагнерівців у Білорусі розмістили неподалік кордону з Литвою – у Гродненській області. Звідти бійці ПВК "Вагнера" можуть влаштовувати провокації як на кордоні з Литвою, так і Польщею.