Може статися найгірший сценарій, – Науседа про напад Росії
Джерело:
DELFI.ltҐітанас Науседа заявив, що може трапитись так, що реалізується найгірший сценарій. Зокрема мовиться про ймовірний напад Росії на Україну.
Відповідну заяву президент Литви зробив під час пресконференції 10 грудня. Це трапилось після перемовин Джо Байдена та Володимира Путіна.
До теми Штати зволікають з наданням узгодженої Україні військової допомоги, – NBC
Може статися найгірший сценарій зі сторони Росії
Ми констатували, що ймовірність російської агресії дуже висока, є багато ознак, які показують, що може виповнитися і найгірший сценарій – військова інтервенція на територію суверенної незалежної держави,
– заявив Науседа.
Саме тому, на думку президента, країни "спільно повинні зробити все, щоб цього гіршого сценарію не було".
Ґітанас Науседа розповів, що він сказав президенту США, що дії Росії є дзвіночком не тільки для України: "Це дзвіночок і для всього східного флангу НАТО, країни Балтії теж відчувають пряму загрозу".
Тому президент Литви пояснив, що вони "домовилися, що відповідь США у військовому сенсі цього слова буде адекватною" й вони можуть розраховувати "на підкріплення у військовому сенсі", що дозволить почуватися більш захищеними.
Проте президент Литви пояснив, що їхня країна самотужки має зробити все, щоб для безпеки Литви та регіону не виникло додаткових викликів.
У випадку загрози від Росії важлива єдність НАТО
Ґітанас Науседа, розмовляючи з Байденом, пояснив – в умовах військової загрози від Кремля, важлива єдність НАТО.
Я повторив кілька разів: не можна говорити про країни Балтії або про інших членів НАТО без їхньої участі. Підходящий, найпрозоріший формат, який обумовлює найвищу взаємну довіру – це формат НАТО. І ми маємо намір у майбутньому інтенсивно в цьому форматі працювати,
– запевнив президент.
Глава Литви також пояснив, що:
- стримування – найкращий засіб, щоб "поважали права незалежних держав";
- Джо Байден "бере на себе і необхідне лідерство, і згуртовує наші сили, щоб була дана цілком чітка відповідь і зроблений ясний посил агресивним режимам".
"Відповідь буде найжорсткішою, як висловився президент, вся світова і навіть європейська політична архітектура дуже сильно зміниться, а характер санкцій буде найжорсткішим", – підсумував Науседа.
Війська Росії біля кордону України: основне
- Про війська Росії біля українських кордонів вперше заговорили американські ЗМІ наприкінці жовтня 2021 року.
- Тільки через деякий час українська розвідка підтвердила ці дані. Згодом міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що на нашому кордоні уже понад 93 тисячі осіб російських військових.
- Українська розвідка повідомила, що напад Росії може відбутись у січні – лютому 2021 року. Зокрема Кремль може спробувати взяти Україну в "кільце".
- Володимир Путін, відповідаючи на питання про ймовірний наступ назвав питання "провокаційним" та не дав відповіді. Натомість у Кремлі бідкаються через можливе розширення НАТО на Схід. Зокрема через перспективу вступу України в Альянс.
- Проте Джо Байден заявив, що відмовив вимогам Путіна щодо України в НАТО. Зокрема президент США заявив, що ніхто не має права диктувати Альянсу, кому ставати його членами.
Внаслідок вторгнення в Україну сталося те, чого Росія завжди боялася – дивіться відео