Ракетна небезпека залишається: чи може ворог проводити розвідку після збиття А-50

9 березня 2024, 13:26
Читать новость на русском

Україна досягла значних результатів у боротьбі з російським Чорноморським флотом та авіаційною розвідувальною технікою. Однак, війна продовжується, і наявність ворожих ракетоносіїв – пряма загроза, яка зберігається й зараз.

Про це 24 Каналу сказала начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк. Загроза зберігається навіть тоді, коли жоден ворожий корабель не виходить на бойове чергування.

Дивіться також Окупанти вдарили ракетою Х-31 з авіації по Одещині

"Треба усвідомлювати, що Чорноморський флот однаково існує, і заколисувати себе перемогами дуже небезпечно під час війни", – наголосила вона.

Ситуація в морі

У Азовському морі окупанти залишили одну одиницю техніки, яка "викриває надводну обстановку", каже Гуменюк. Але загалом збір даних в росіян розосереджений, оскільки основного пункту, який раніше це робив, у них наразі немає.

"Вони не мають можливості запустити черговий А-50, який би надавав їм вичерпну, об'ємну інформацію. Саме через це ми бачимо, що в акваторії Чорного моря жодного корабля на чергуванні нема, але вони перебувають у пунктах базування і продовжують нести загрозу. Ракетоносії здатні і звідти атакувати Україну, треба пам'ятати про це", – підкреслила речниця.

Противник намагається компенсувати відсутність збору даних безпілотниками. В зоні відповідальності Сил оборони Півдня, зокрема, вздовж лінії бойового зіткнення, глибших районах Миколаївщини, Одещини, куди націлені ворожі дрони, таких біля 100.

Нагадаємо, українські оборонці 23 лютого збили російський літак А-50У над Азовським морем. Це успішна операція ГУР та Повітряних сил.

Що відбувається на Півдні: основне

  • Росіяни вдарили балістикою по припортовій інфраструктурі Одещини 6 березня, коли там перебували з візитом президент України та прем'єр Греції. Наразі працює слідство для визначення типу озброєння. Загалом окупанти не припиняють тероризувати південь України.
  • Україна перехопила ініціативу у Чорному морі, і вона багато чого значить. З'являється можливість нав'язувати свої умови ведення бойових дій.
  • Сили оборони укріплюють фортифікаційні споруди на правому березі Дніпра. На це впливає погода та клімат.