Наскільки реально Україні знищити пускові установки, які ворог тримає в морі

5 серпня 2023, 01:25
Читать новость на русском

Росіяни продовжують атакувати Україну з тимчасово окупованого Криму. У Повітряних силах розповіли, наскільки реально знищувати пускові установки, які використовують для ударів.

В ефірі телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат відповів на це питання. Він зауважив, що ракетоносії "Калібрів" уже потерпають, а для берегових установок потрібно мати певні засоби.

Читайте також У Повітряних силах пояснили, як відрізнятимуться атаки на енергетику України у 2023 і 2022 роках

Чи можуть знищувати "Бастіони"

Юрій Ігнат почав з кораблів, які є ракетоносіями "Калібрів". Він зауважив, що у ворога є як підводні, так і надводні. Речник Повітряних сил додав, що "інколи вони зазнають невдач". Адже можна побачити, що надводні дрони атакують ці судна.

А тепер повернімося до берегових установок "Бал" і "Бастіон". Останні російські військові використовували, щоб бити по Одещині ракетами типу "Онікс".

Звичайно ж, раціональніше знищувати самі комплекси берегові, тому що, щоб з ракетами "Онікс" боротися, потрібно мати засоби, важко це робити. Безумовно треба мати засоби,
– додав він.

За словами Юрія Ігната, боротися з береговими установками можна з допомогою ракет ATACMS. Також цьому можуть посприяти винищувачі F-16.

У тому ж ефірі Юрій Ігнат пояснив, чому останнім часом росіяни активніше підіймають у повітря МіГ-31К. На це є відразу кілька причин. Одна з них стосується проведення навчань.

Чому українців кошмарять МіГами

Передовсім це роблять для того, щоб тримати Україну в напрузі. Ворог таким чином прагне зробити все для того, щоб деморалізувати нас.

Усі ж розуміють, повітряна тривога – треба йти в укриття. Вся Україна – "червона". Мається на увазі, на карті. І таким чином противник деморалізує населення, зрештою економіка на це реагує деяким чином,
– зазначив він.

Також, за словами Юрія Ігната, окупанти здійснюють тренування пілотів. Під час них МіГ-31К підіймають у повітря на відповідну висоту, з якої здійснюють пуск ракет. Після цього проводяться імітаційні пуски, а ракетоносії "Кинджалів" вирушають назад на базу.