В ефірі телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат спробував пролити світло на це питання. Він пояснив, для чого росіяни почали частіше підіймати МіГ-31К у повітря, передає 24 Канал.

Читайте також По всій Україні – була тривога: у небі російські МіГ-31К, які могли нести "Кинджали"

Ворог продовжує тримати у напрузі

Це перший момент, на який звернув увагу Юрій Ігнат. За його словами, мета цих вильотів – тримати Україну у напрузі.

Усі ж розуміють, повітряна тривога – треба йти в укриття. Вся Україна – "червона". Мається на увазі, на карті. І таким чином противник деморалізує населення, зрештою економіка на це реагує деяким чином,
– зазначив він.

Крім того, росіяни таким чином здійснюють тренування пілотів. Повітряне судно злітає, набирає відповідну висоту, з якої мають здійснювати пуск. Пілоти проводять імітаційні пуски та повертаються на базу.

Юрій Ігнат зауважив, що раніше окупанти здійснювали такі польоти на півтори години. МіГ-31К літали у повітрі доти, поки у них не закінчиться паливо.

Тепер ці польоти скоротили до пів години. За цей час російські пілоти здійснюють маневр, про який розповів Ігнат. І після цього сідають.

Водночас слід розуміти, що далеко не всі польоти на МіГ-31К – тренувальні. Під час останньої масованої ракетної атаки росіяни запустили відразу 4 "Кинджали".

Ворог випустив кілька десятків крилатих ракет

  • Масовану ракетну атаку ворог здійснив 26 липня. У першій половині дня окупанти випустили "Калібри". Три крилаті ракети вдалося збити.
  • А вже близько 17:00 ворог випустив 36 ракет Х-101/Х-555 з восьми стратегічних бомбардувальників Ту-95МС.
  • Також ворог близько 19:00 підняв у небо винищувачі МіГ-31К. Вони випустили відразу 4 "Кинджали" у напрямку Хмельницької області. Моніторингові канали пишуть, що 2 аеробалістичні ракети вдалося збити.
  • Що стосується Х-101/Х-555, то Повітряним силам вдалося збити 33 ці крилаті ракети, випущені з Каспійського моря.