На Рівненській АЕС сталася пожежа: відключено блок №3 (доповнено)
Через пошкодження трансформатора на території Рівненської атомної електростанції спалахнула пожежа. Інцидент трапився увечері 29 квітня.
За інформацією управління ДСНС у Рівненській області, трансформатор загорівся на відкритій території розподільчого пристрою близько 21:00. Вже о 22:00 пожежу було ліквідовано силами державного пожежно-рятувального загону з охорони РАЕС.
Читайте також: Маріупольці сповістили про масштабну пожежу на "Азовсталі": це виявилося технологічним процесом
Наразі радіаційний фон перебуває у межах норми. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав і не загинув. Участь у ліквідації займання брали 36 осіб і 10 одиниць техніки.
Як розповів начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС Петро Кратік, через пошкодження та подальше загорання трансформатора відключили блок №3. Відтак, наразі на РАЕС працюють лише 1-й і 4-й енергоблоки з сумарним навантаженням у 1260 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування цих енергоблоків і персоналу немає.
Щодо енергоблоку №2, то тут наразі триває капітальний планово-попереджувального ремонт: усі роботи виконують згідно з графіком. Порушень меж і умов безпечної експлуатації цього блоку також не було.
Причини інциденту з'ясовують фахівці. За міжнародною шкалою подій на атомних об'єктах він має індекс "0/поза шкалою". Радіаційний, протипожежний і екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах чинних норм,
– зауважив представник станції.
Згодом у прес-службі РАЕС сповістили, що внаслідок пошкодження та подальшого загорання трансформатора, окрім енергоблоку №3, відключилася ще перша система шин потужністю 330 кВ.
Тим часом, у мережі почали публікувати фото та відео пожежі на Рівненській АЕС.
Крім того, активіст Дмитро Бенько оприлюднив, якими є показники на станції станом на 22:25 29 квітня.
Читайте також: У Росії на великому заводі з виробництва стратегічних ракет сталася масштабна пожежа: відео
"Зі слів очевидців, зараз все гаразд. Загрози немає. Але думаю вікна в місті Вараш (неподалік нього розташовується Рівненська АЕС – 24 канала) та навколишніх селах варто було б закрити, щоб там не було", – підкреслив він.
Це не перша гучна пожежа на Рівненщині упродовж останнього часу. Зокрема, нещодавно поблизу Старого Села, що у Рокитинівському районі, зайнявся природний заповідник.
"Тварини гинуть живцем, зникає природа, а цих людей, здається, нічого не змінить", – заявив засновник гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.
Що відомо про Рівненську АЕС? Це одна з 5 атомних електростанцій, що є в Україні (інші чотири – це Південноукраїнська, Хмельницька, Чорнобильська, Запорізька). Станція розташовується поблизу міста Вараш (колишній Кузнецовськ) на західному Поліссі, також неподалік протікає річка Стир. Це перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213). Її генерувальна потужність становить 2835 МВт. РАЕС є відокремленим підрозділом Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом".
Будувати Рівненську електростанцію розпочали у 1973 році, а вперше ввели її в експлуатацію у 1980-81 роках (1-й і 2-й енергоблоки). У 1986-му розпочав роботу 3-й енергоблок, а у 2004-му – 4-й. 2 липня 2018 року було заявлено про підготовку до будівництва енергоблоку №5.
Рівненська АЕС
-
15 квіт 2019На Харківщині згорів храм УПЦ МП (відео)
-
30 бер 2019Під Києвом горіло підприємство, що виробляє військове обмундирування: постраждала людина