Очільника ОАСК Вовка оголосили в розшук: скандальний суддя каже, що він – в Україні

12 серпня 2020, 11:15
Читать новость на русском

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук голову Окружного адміністративного суду Павла Вовка. Окрім нього розшукують також ще декількох суддів. Сам скандальний суддя переконує, що не ховається та є готовим прийти на допит відповідно до передбаченого законом порядку.

Заява Вовка щодо оголошення його в розшук

Про це голова Окружного адмінсуду Києва написав у фейсбуці. Він нагадав про те, що його та чотирьох його колег оголосили в розшук. Водночас Вовк запевнив, що перебуває в Україні та ні від кого не ховається. Також він – переконаний, що в НАБУ адресу ОАСК не забули.

До речі Суддя Вовк не збирається йти з посади після скандалу з плівками в Окружному адмінсуді

Я як законослухняний громадянин – готовий прийти на допит в порядку, передбаченому законом. Однак, з незрозумілих причин, я так і не дочекався простої процесуальної дії – щоб мені вручили повідомлення про підозру в установленому законом порядку. Як і ті мої колеги, про яких мовиться. А як вчать на юридичному факультеті – немає підозри, немає процесуального статусу,
– зауважив Вовк.

Суддя заявив, що ні він, ні його колеги не є підозрюваними у справі. Тому проведення слідчих дій з ними в такому статусі, як і застосування будь-яких кримінально-процесуальних заходів, на його переконання, свідчить про порушення закону з боку НАБУ.

Голова ОАСК додав, що деяких суддів усе ж допитали. Але вони не зацікавили НАБУ, тому їх попросили прийти пізніше.

"Мовиться явно не про спроби з'ясувати правду, а про щось зовсім інше. Тому ми продовжуємо спокійно виконають свої обов'язки – на своїх робочих місцях. А дії НАБУ ми розцінюємо як втручання в діяльність суддів. Оскільки це в Україні поки що э злочином, то відповідні заяви буде подано до правоохоронних органів", – наголосив Вовк.

Що цьому передувало

Напередодні в НАБУ повідомили, що вони розшукують підозрюваних, які діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК. І зловмисники мали на меті захопити державну владу.

Це мало шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Вищою радою правосуддя. Також вони мали намір створити штучні перешкоди в їхній роботі.

Мовиться про Павла Вовка та 6 його колег. Водночас преслужба відомства зазначає, що ні сам Вовк, ні судді ОАСК жодного разу не з'явились на допит в Бюро.

Чому НАБУ вдалося до такого кроку

  • В НАБУ зазначили, що Вовк і компанія переховуються від слідства з кінця липня 2020 року.
  • Крім того, Бюро звернулося до генпрокурорки Ірини Венедіктової з проєктами клопотань до Вищої ради правосуддя про відсторонення та застосування до підозрюваних суддів заходів примусу.

Кого оголосили в розшук

  • самого Павла Вовка,
  • його заступника,
  • трьох суддів ОАСК та двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а саме: Володимира Келеберду, Ігоря Качуру, Миколу Сіроша (колишнього члена ВККС), Ігоря Погрібніченка, Олексія Огурцова, Сергія Остапця (колишнього члена ВККС).
Зверніть увагу! 17 липня до Окружного адміністративного суду Києва з обшуками прийшли силовики. Очільнику суду Павлу Вовку, його заступнику, п'ятьом суддям та голові Державної судової адміністрації вручили підозри.

До теми Помста постмайданній владі і свої судді: НАБУ і САП заявили, в чому підозрюють Вовка

Дивіться відео НАБУ про зловживання в ОАСК:

Що відомо про діяльність ОАСК та його скандального очільника Вовка

  • Це київський спецсуд першої інстанції. Він розглядає адміністративні справи, в яких хоча б однією зі сторін є органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування.
  • Головою цього суду є одіозний Павло Вовк. Через свою часту участь у різноманітних скандалах Вовк є чи не найвідомішим в Україні суддею.
  • Вовка, а також суддя ОАСК Ігор Погрібніченка та суддя Суворовського районного суду Одеси Івана Шепітка підозрюють у втручанні в діяльність держорганів. За версією слідства, глава суду зі своїми колегами саботували кваліфікаційне оцінювання шляхом призначення лояльних членів ВККСУ, залякування інших і іншими методами. НАБУ опублікувало частину записів розмов з кабінету Павла Вовка.
  • У листопаді 2019 року це провадження було закрито. В січні 2020 Вовк знову очолив ОАСК.
  • Сам суддя заявляв раніше, що провадження щодо нього нібито є помстою голови НАБУ Артема Ситника "за рішення ОАСК, яке встановило його протиправне втручання у вибори президента США".