Вже вкотре: Бундестаг знову не підтримав постачання ракет Taurus в Україну

14 березня 2024, 16:03
Читать новость на русском

Джерело:

Spiegel

Німецький Бундестаг вчергове відхилив резолюцію щодо постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. Цю пропозицію ініціював опозиційний блок ХДС/ХСС.

У четвер, 14 березня, більшість депутатів німецького Бундестагу проголосували проти ініціативи ХДС/ХСС. 

Читайте також Чи знайдуться гроші для України: країни, що продовжують найбільше допомагати

495 депутатів Бундестагу не підтримали постачання німецької крилатої ракети Taurus. "За" проголосували лише 190 законодавців, а 5 депутатів утрималися. Варто зазначити, що до складу депутатської групи ХДС/ХСС входять 197 депутатів.

Під час дебатів лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх захищав відмову канцлера Олафа Шольца від поставок.

Переломні часи – не для політичних гравців. Необхідні розум, розсудливість і ясність. Саме цим і займається федеральний канцлер під час обговорень, які він веде як глава уряду,
– сказав політик.

Таким чином коаліція підтримала позицію канцлера Олафа Шольца, який чітко висловлювався проти постачання вже кілька разів. Лише в середу він підтвердив свою позицію під час виступу в парламенті.

Надання Україні ракет Taurus: що відомо

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц, попри шалений тиск на нього в Німеччині, відмовляється передавати Україні ракети Taurus. Він побоюється, що випадку, якщо ці ракети вдарять по території Росії чи важливим для неї об'єктах, це зробить Німеччину стороною конфлікту.
  • Пізніше Шольц пояснював складність постачання Taurus Києву тим, що для їх застосування потрібна присутність німецьких військових в Україні, однак, з погляду канцлера Німеччини, це є неприпустимим.
  • Також глава МЗС Великої Британії Девід Камерон запропонував Німеччині здійснити "кільцевий обмін" ракетами. За його планом, Німеччина має передати Британії ракети Taurus, а Лондон надасть Києву і додаткові ракети Storm Shadow.
  • В Німеччині думки з приводу цієї пропозиції розділилися. Опозиція виступає проти такого обміну, а очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок його підтримала.