Пропозицію "кільцевого обміну" з Німеччиною запропонував очільник МЗС Британії Девід Камерон. Ідея передбачає, що Берлін надасть Лондону ракети Taurus, а ті своєю чергою нададуть Україні більше Storm Shadow.

Дивіться також Знищують бункери та б'ють на 500 кілометрів: чому ракети Taurus стануть страшним сном для Росії

Обмін ракетами

Анналена Бербок підтримала пропозицію свого британського колеги Девіда Камерона щодо обміну далекобійними ракетами. Вона зазначила, що це "був би варіант". У той самий час вона додала, що такий обмін озброєнням вже відбувався раніше за участі Німеччини.

Кільцевий обмін – це, так би мовити, німецький винахід. Це був би варіант. І ми вже робили це з іншим обладнанням деякий час тому,
– сказала міністерка.

Зазначимо, що раніше на спільній пресконференції Анналена Бербок та Девід Камерон заявили, що Німеччина та Великобританія пообіцяли не дозволити Владіміру Путіну вбити клин між країнами. Камерон зазначив, що між союзниками існує "неймовірна єдність". Водночас Німеччина погоджується, що Україна потребує далекобійних ракет.

Передача ракет Taurus

  • У той самий час німецька опозиція у Бундестазі виступила проти ідеї Камерона щодо кільцевого обміну ракетами з Британією. Заступник голови фракції ХДС/ХСС Йоганн Вадефуль наголошує, що Україна потребує "найкращих систем озброєння", а Taurus – це якраз така система.
  • Канцлер Олаф Шольц досі виступає проти постачання Taurus Україні. Нещодавно політик розповів про ще одну причину, яка нібито заважає поставкам. За його словами, для відправки ракет Taurus Україні, потрібно залучити німецьких солдатів – Шольц категорично відкинув таку можливість.
  • Водночас Велика Британія вже довгий час намагається переконати Німеччину все ж надати її далекобійні ракети. Ще у перший день березня ЗМІ писали, що країни обговорювали запропонований Кемероном варіант за закритими дверима. Британці заявляли, що Німеччина "має перестати шукати виправдання",