РНБО просить Раду ввести надзвичайний стан по всій країні

23 лютого 2022, 12:05
Читать новость на русском

Рада з нацбезпеки й оборони звертається до Верховної Ради з проханням ввести надзвичайний стан по всій країні. До такого кроку вдаються через загострення на Донбасі.

Про те, що РНБО просить парламент розглянути можливість введення в Україні надзвичайного стану, на брифінгу розповів Олексій Данілов, повідомляє 24 канал.

Читайте також Нардеп-"слуга" просить Зеленського ввести воєнний стан

РНБО просить Раду ввести НС в Україні

Рада з нацбезпеки звертається до Верховної Ради зі закликом проголосувати за введення надзвичайного стану по всій країні, окрім Донецької та Луганської областей.

Данілов пояснив, що обласні комісії, в які будуть входити представники всіх органів державної та місцевої влади, аналізуватимуть ситуацію на місцях та вводитимуть певні заходи, які передбачає режим надзвичайного стану.

Заходи, які можуть вводити в областях:

  • посилення охорони громадського порядку та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства,
  • обмеження руху транспортних засобів і їх огляд,
  • перевірка у людей документів,
  • можливість вилучення у населення зареєстрованої вогнепальної й холодної зброї та боєприпасів тощо.

"Це превентивні заходи потрібні для того, щоб у країні був спокій, щоб працювала економіка", – наголосив секретар РНБО.

Він уточнив, що обмеження можуть як посилювати, так і послаблювати. Данілов знову звернув увагу на необхідності протидіяти спробам Росії дестабілізувати ситуацію в Україні.

До слова, народні депутати голосуватимуть за це вже 23 лютого.

РНБО просить Раду ввести НС по всій Україні: дивіться відео

Що таке надзвичайний стан

Це тимчасовий правовий режим, який передбачає певне обмеження прав і свобод людей в умовах кризових подій. Його запроваджують за погодження Ради нацбезпеки та оборони, яка звертається до президента. Після цього за відповідне рішення голосує Верховна Рада. Термін дії надзвичайного стану – від 30 до 60 днів. Однак за потреби його можуть продовжити.

Розмови про введення воєнного стану в Україні: головне

  • 21 лютого очільник Кремля визнав бойовиків з тимчасово окупованих територій Донбасу. Після цього Володимир Путін підписав "договори про дружбу" з ватажками бойовиків.
  • Далі лідер держави-агресорки віддав розпорядження ввести війська на територію квазіутворень для нібито "забезпечення миру". Тобто Кремль "легалізував" своїх бійців, які перебувають на тимчасово окупованій території України з 2014 року.
  • У ЗМІ на тлі цього з'явилася інформація про те, що РНБО може ввести воєнний стан. 
  • Володимир Зеленський наголосив, що його вводитимуть у випадку, якщо Кремль наважиться на повномасштабну агресію.