Путін зробив перерву після засідання та виступив із відеозверненням. Говорив пропагандистську маячню, мовляв, "Україну створила Росія". Не забув й про традиційну байку про "братські народи".
Цікаво Мільярди доларів: в ОП розповіли, скільки втрачає українська економіка через агресію Росії
"Визнання" бойовиків
Путін попросив Федеральні збори Росії підтримати рішення про "легітимізацію" бойовиків та підписати з терористами договори про дружбу.
Москва каже, що рішення мають закріпити 22 лютого.
Дивіться відео, як Путін оголосив про "визнання" незалежності бойовиків Донбасу:
Погрози Путіна
Президент держави-агресорки заявив абсолютну маячню, мовляв, радянський вождь Володимир Ленін був "автором та архітектором" України. При тому, що Ленін народився у 1870 році, а перша згадка про Україну випередила його на кілька століть.
Далі Путін вже не стримувався. Він з відвертими погрозами звернувся до українців, заявивши, що Росія "покаже, що таке справжня декомунізація".
Ви хочете декомунізації? Що ж, нас абсолютно це влаштовує. Ми готові показати, що таке справжня декомунізація,
– цинічно заявив Путін.
Він став вимагати припинення бойових дій, які ж веде сама Росія. Крім того, Путін вибухнув погрозами в бік майданівців. Він грозився "знайти та покарати злочинців", цинічно називаючи Революцію Гідності "держпереворотом".
Також очільник Кремля вкотре заявив, що боїться членства України в НАТО, бо це нібито "загроза" для Росії.
Путін маразматично вважає, що Україна створить ядерну ракету та каже, що це нібито "небезпека" для Росії. Насправді ядерну небезпеку для світу несе лише Росія.
Як пройшло засідання Радбезу Росії
Засідання відбулося у розширеному форматі. Попри восьмий рік агресії Росії, кремлівські політики цинічно заявляли, мовляв, "Україні не потрібен Донбас". Також згадували про російську паспортизацію на окупованих територіях, прикриваючись "своїми громадянами".
Що наговорив Путін на засіданні
- Політик повторював про "загрозу" прийняття України в НАТО. Путін сказав, нібито президент США Джо Байден запевняв його, що Україну не мають наміру приймати в НАТО "завтра", і, мовляв, можливий мораторій на це.
- Стверджував, нібито Київ не збирається виконувати мінські домовленості. Однак саме "визнання" бойовиків є грубим порушенням угод.
- Крім цього, кремлівський політик сказав про якусь "третю каральну операцію на Донбасі".
У Росії заговорили про "приєднання Донбасу"
Заступник керівника Адміністрацій президента Росії Дмитро Козак під час своєї промови запитав у Путіна, чи "пора приєднувати Донбас".
Очільник Кремля, відповідаючи на це питання, "зам'явся". Після цього Козак закінчив свою промову.
Що відомо про процес "легітимізації" бойовиків Росією
Росія 8 років постачає зброю своїм маріонеткам на окупованому Донбасі. Однак визнавати їх Кремль не спішив. Лише наприкінці 2021 року таку ініціативу взяли на себе комуністи. Вони підготували проєкт звернення до Путіна з проханням офіційно визнати бойовиків. 15 лютого 2022 року документ підтримала Держдума.
Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій та держав світу з проханням не визнавати "легітимізацію" окупантів.
Може зацікавити – Люди, яких евакуювали до Ростова, повертаються додому | На цю хвилину: