Напад на "Схеми": у прокуратурі пояснили, чому відправили до суду справу без оригіналів доказів
Джерело:
"Українська правда"Адвокат журналіста та оператора "Схем", на яких напали в кабінеті голови правління "Укрексімбанку" Євгена Мецгера, заявив, що справу передали до суду без оригіналів аудіо та відеозаписів. Однак у прокуратурі переконують, що потерпілі порушили терміни подачі цих матеріалів.
Адвокати журналістів також заявили про те, що з кримінальної справи зникла найважча стаття про незаконне позбавлення волі. У прокуратурі пояснили і цю ситуацію.
Зверніть увагу Напад на журналістів "Схем" в "Укрексімбанку": справу передали до суду
Потерпілі були пасивними
Речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець заявила, що якби справу не скерували до суду до 4 листопада, то її б закрили через порушення терміну розслідування.
Крім того, у прокуратурі додали, що до матеріалів справи долучили копії оригінальних записів, які є у вільному доступі в інтернеті. Причиною цього є те, що журналісти "Схем" нібито заявили, що оригінали нададуть лише за рішенням суду. Однак останній відмовив правоохоронцям.
Також речниця прокуратури заявила, що правоохоронці нібито запрошували журналістів для ознайомлення з матеріалами справи, однак вони це проігнорували.
Потерпілі мали змогу протягом 28 днів самостійно надати дізнанню оригінал відновленого відеозапису конфлікту, але, не будучи обмеженими у цьому праві, цього не зробили. Також сторона потерпілих була запрошена на 1 листопада для ознайомлення з матеріалами і внесення клопотань, проте і цим правом не скористалась. Така пасивна процесуальна поведінка потерпілих є незрозумілою,
– заявила Максимець.
Щодо "зникнення" статті про незаконне позбавлення волі, Надія Максимець заявила, що доказів, які правоохоронці отримали під час проведення допитів та слідчих експериментів було недостатньо для доведення вини обвинувачених за цією статтею.
Напад на журналістів "Схем": головне
- 4 жовтня на журналістів "Схем" напали під час інтерв'ю з головою правління "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Причиною цього стало питання Кирила Овсяного про можливі кредити банку підприємцю з окупованих територій.
- Проти оператора застосували фізичну силу та вилучили камери з метою видалити відеозапис, однак пізніше його вдалося відновити.
- Євген Мецгер написав заяву про відсторонення з посади голови правління фінустанови на час розслідування, однак 11 жовтня він пішов у відставку. Мецгер та ще двоє фігурантів справи отримали підозри через напад на журналістів.