За словами членів знімальної групи, після одного з питань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, Євген Мецгер викликав до кабінету охорону, щоб знищити запис розмови.

Цікаво Журналістів знову пересадили із вагону, у якому їхали "слуги"

Охоронці відібрали камери

Охоронці, яких викликав Мецгер, забрали в оператора дві камери, на які записували інтерв'ю і вилучили з них дві картки. Причиною агресії стало те, що Кирило Овсяний спитав банкіра про одне з розслідувань "Схем" яке найближчим часом оприлюднять.

Проти журналіста та оператора застосували силу. Крім того, їм забороняли покидати кабінет, у якому окрім них, охоронців та голови правління був ще директор департаменту інформаційної політики банку Володимир Пікалов.

Через годину камери повернули, однак запис із нього повністю видалили.

Журналіст записав розмову

Кирило Овсяний записав розмову в кабінеті Мецгера під час того, як охоронці затримали оператора. На записі чути, як голова правління просить знищити картки з камер. Крім того, охорона відмовлялася випускати команду "Схем" з кабінету.

Запис розмови в кабінеті Мерцега: вражаюче відео

Представники редакції, які прибули до банку, де трапився інцидент, викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності. Крім того, пресслужба "Укрексімбанку" готує коментар щодо конфлікту.

Останні випадки перешкоджання журналістській діяльності

  • У Румунії лісоруби з сокирами побили журналістів та еколога, які знімали фільм про незаконні вирубки лісу. Під час також розбили камери.
  • Сину меру Бродів повідомили про підозру через побиття журналіста, коли той знімав відео про порушення карантинних норм у його закладі.
  • З Росії через переслідування виїхав журналіст-розслідувач Роман Доброхотов, який спеціалізується на розслідуваннях про ФСБ.