За словами Мецгера, таке рішення є добровільним. У такий спосіб посадовець дав оцінку своїм діям.

Важливо Мецгеру обрали запобіжний захід

Мецгер хоче відновити довіру до банку

Коментуючи своє звільнення, Євген Мецгер, який 4 жовтня напав на журналістів "Схем", перелічив свої досягнення на посаді голови "Укрексімбанку". За словами посадовця, що за його головування банк став міцнішим, а прибутки зросли. Мецгер заявив, що за 2021 рік прибуток "Укрексімбанку" складає 1,75 мільярда.

Мецгер написав заяву на звільнення
Заява на звільнення / Фото з фейсбука Євгена Мецгера

Крім того, посадовець зазначив, що працював у банку 15 років, а з 2020 року очолив його.

Євген Мецгер запевнив, що він розуміє, що його виправдань слухати ніхто не буде, однак звинувачення в сторону банку його дивують.

Зрозуміло, що ці пояснення зараз вже не будуть слухати, але банк дійсно працює успішно, цілком законно та згідно із затвердженими пріоритетами. І саме тому для мене було настільки неочікувано – почути звинувачення, які пролунали на адресу банку,
– заявив Мецгер.

Посадовець переконаний, що всі операції, які здійснює банк – законні, а тому звинувачення є беззмістовними.

Заяву прийняли в Наглядовій раді

Наглядова рада "Укрексімбанку" прийняла заяву Мецгера про звільнення. За умовами договору, після розірвання контракту посадовець не отримає жодної вихідної допомоги.

З 12 жовтня і до моменту обрання нового очільника, виконувати обов'язки голови правління буде Сергій Єрмаков. наглядова рада повинна провести конкурс на вакантну посаду та обрати нового керівника до 12 квітня 2022 року.

Напад на журналістів "Схем": головне

Текст публікації Мецгера

Сьогодні я написав заяву про звільнення з посади голови правління АТ "Укрексімбанк". Це логічний крок – єдино можливий у ситуації, коли потрібно відвернути негативні наслідки для банку.
Практично вся моя кар'єра пов'язана з цим банком. Саме тут я почав працювати ще у 2006 році. За це час пройшов різні сходинки. У 2020 році очолив банк.
Треба сказати, що за цей час банк став дійсно міцніше. Були реалізовані сотні проектів, які посилили і банк і українську економіку. Банк в 2021 році отримав прибутку вже 1,75 мільярда гривень.
Зрозуміло, що ці пояснення зараз вже не будуть слухати, але банк дійсно працює успішно, цілком законно та згідно із затвердженими пріоритетами. І саме тому для мене було настільки неочікувано – почути звинувачення, які пролунали на адресу банку.
І також ще раз стверджую – укладаючи угоди з клієнтами банку, наші працівники завжди дотримувались вимог закону, правил та процедур банківської роботи.
Написання заяви про відставку є моєю власною оцінкою того, що сталося в банку. Сподіваюсь, що цей крок допоможе відновленню довіри до банку.
Дякую своїй команді!