НАТО вже починає оточувати Санкт-Петербург з усіх сторін, – політолог
Рішення щодо вступу до НАТО Швеції та Фінляндії є дуже важливим, це свідчить про велику дипломатичну роботу, яку проводили перед самітом у Мадриді. Це знакове рішення, ті документи, які підписали Туреччина, Швеція та Фінляндія – це лиш верхівка айсбергу.
Про це 24 каналу розповів політолог Петро Олещук. Він також зазначив, що, ймовірно, велись досить серйозні перемовини не без участі США.
Читайте також Мадридський саміт НАТО стане "холодним душем" для Росії: інтерв'ю з експертом
"Це дуже важливо, адже НАТО знову переходить до розширення. Альянс долучає все більше країн, які належать до європейської цивілізації, таким чином виступає, як захисник європейських цінностей", – зазначив політолог.
Ну і це великий привіт Росії. Адже ми пам'ятаємо, як Путін ще на початку 2022 року розповідав усім, що НАТО має повернутись до кордонів часів холодної війни, говорить Олещук.
А зараз бачимо, що НАТО починає з усіх боків оточувати Санкт-Петербург,
– зазначає політолог.
Детальніше про результати саміту НАТО у Мадриді для України: дивіться відео
Як НАТО реагує на війну в Україні та допомога країнам Балтії
Через чотири місяці після початку війни в Україні в НАТО нарешті вирішили обговорити надання допомоги країнам Балтії в разі російського нападу, а також додаткову допомогу Україні, яка уже веде боротьбу.
- На вбивство росіянами цивільних у Кременчуці перед самітом НАТО відреагував президент Польщі Анджей Дуда. Він наголосив, що відповіддю на ракетний удар по ТЦ має бути збільшення військової підтримки для України.
- На саміті НАТО в Мадриді буде затверджено нову стратегічну концепцію Альянсу. Відповідно до неї, Росію визнають найбільшою і прямою загрозою.
- Північноатлантичний альянс відповів на критику у свій бік. Мовиться про те, що НАТО якось недостатньо допомагає Україні. Там не погоджуються з критикою про те, що мало допомагає Україні. Про це заявив заступник генсека Альянсу Мірча Джоане.
- У НАТО не будуть залучати власні потужності, щоб створити коридор для експорту зерна у Чорному морі. Там вважають, що це спричинить ще більше загострення ситуації.
- НАТО збільшить кількість своїх сил швидкого реагування до більш ніж 300 тисяч осіб. Нині такі сили налічують близько 40 тисяч військових. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг напередодні саміту Альянсу в Мадриді. Він зазначив, що на цій зустрічі приймуть нову концепцію безпеки, в якій Росія буде визнана не партнером організації, а загрозою.