Склади наполовину порожні: у НАТО закликали збільшити виробництво боєприпасів для України
Джерело:
CNNУ НАТО занепокоєнні поступовим закінчення боєприпасів для підтримки України на Заході. Альянс закликав пришвидшити виробництво, щоб держава мала змогу протистояти російській агресії.
Особливо певна тривога щодо постачання допомоги від США виникла після відставки спікера Палати представників Кевіна Маккарті. Однак в Конгресі переконують, що керівництво продовжуватиме надавати допомогу Україні – жодних передумов для її припинення немає.
Дивіться також Ще не катастрофа: чого Україні чекати від Словаччини та чи зупинить Фіцо постачання зброї
Допомога не має припинитися
Представники НАТО закликали країни, щ.о входять в Альянс, збільшити виробництво боєприпасів для підтримки України. Там наголошують, що склади швидко спустошуються. Війна з Росією триває вже 20 місяців і постає питання про те, чи може Москва пережити обіцянки Заходу.
Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер наголосив, що наразі "видно дно" в запасах допомоги.
Ми віддаємо Україні системи озброєння, це чудово, і боєприпаси, але не з повних складів. Ми почали віддавати з наполовину або менш заповнених складів у Європі. І ці склади зараз закінчуються,
– сказав Бауер.
Про нестачу зброї для України почали говорити після ухвалення у США законопроєкту про тимчасові витрати. Допомога Україні туди не ввійшла. Окремим тривожним епізодом була відставка спікера Палати представників Кевіна Маккарті, якого усунули з посади колеги-республіканці.
Аналітики переконують, що США повинні виробляти озброєння понаднормово, інакше Україна може стикнутися з проблемами. Захід постачає допомогу, але не виробляє і не доставляє боєприпаси так швидко, як це необхідно. Влітку Україна очікувала більше озброєння для проведення контрнаступу, що дозволило росіянам укріпити позиції.
Напруга навколо допомоги Україні
- Днями США терміново прийняли бюджетну резолюцію строком на 45 днів, в якій не передбачено військову допомогу Україні. У разі неприйняття резолюції відбулося б призупинення дії уряду – це призвело б до неможливості ухвалити будь-яке рішення щодо передачі озброєння. Однак країна дала обіцянку, що питання допомоги Україні буде розглянуто додатковим законопроєктом.
- Обидві партії США 3 жовтня вперше в історії країни відправили у відставку спікера Палати представників Кевіна Маккарті. Його звинувачують у неграмотному розподіленні фінансів і підігруванні демократам.
- Попри це, переважна більшість конгресменів із боку республіканців підтримують продовження постачання зброї Україні. На фоні наростаючих спекуляцій додали, що у США є достатньо грошей, щоб задовольнити потреби України на полі бою ще певний час, проте для цього потрібне рішення Конгресу.