"Ваш захист – ваші проблеми": як побудована система російської ППО
Росіяни продовжують стягувати протиповітряну оборону до Санкт-Петербурга, який днями зазнав атаки дроном. Водночас у Повітряних сил ЗСУ кажуть, що Москва та Санкт-Петербург захищені протиповітряною обороною, а от з рештою російських міст біда – прохідний двір.
Чому Кремль переймається протиповітряним захистом лише двох великих міст, це 24 Каналу пояснив ексспівробітник СБУ Іван Ступак. Також він розповів звідки росіяни стягують свої системи "пе-ве-о".
Дивіться також Дронові атаки по Росії: Ступак припустив, які можуть бути наслідки від цих ударів
Проблема, яку не замовчують
Росіяни забирають комплекси протиповітряної оборони з різних регіонів. Зазначимо, що у 2022 році окупанти з півночі Росії перекинули в Україну зенітно-ракетні комплекси "Бук" в арктичному камуфляжі.
Дивина на українських фронтах. Де Арктика, а де українські степи. Це було цікаво,
– зауважив Ступак.
На його думку, навряд чи зараз російська армія забирає ППО з фронтів. Логічніше забирати, наприклад, з Владивостоку чи Норильська. Цілком імовірно, що звідти системи протиповітряної оборони перекидають на європейську частину Росії.
Навіщо воно там стоїть й прикриває, наприклад, військову частину? Хто туди долетить?
– мовив ексспівробітник СБУ.
Санкт-Петербург та Москва – це два важливі для Кремля міста, адже вони є ключовими центрами Росії. Там люди не повинні відчути, що є війна, бо коли йде війна у Воронежі, Бєлгороді, Брянську, то москвичі чхати на це хотіли.
Клуби працюють, як працювали. Комендантської години й сигналів тривоги немає. Росіяни бачать ситуацію так, що навколо може палати, а от у Санкт-Петербурзі та Москві повинна бути ідеальна картинка й поготів війна не повинна відчуватися. Саме з цією метою окупанти роблять захист,
– зазначив Ступак.
Однак як би ворог не старався, але великі об'єкти залишаються без захисту протиповітряної оборони. У Росії це проблема, яка навіть не замовчується, про неї говорять, але як повідомляють великим бізнесменам, мовляв, ми нічого не можемо зробити, бо є об'єкти, які треба закрити.
"Декілька місяців тому навіть були заяви від російських керманичів про те, що бізнес повинен сам себе захищати. Ваш захист – ваші проблеми", – додав ексспівробітник СБУ.
Українські удари вглиб Росії
- Дрони українського виробництва ефективно вражають об'єкти вглибині Росії. На думку журналістів The Spectator, удари безпілотниками та ракетами, а також диверсійні рейди вглиб Росії можуть виявитися вирішальною стратегією для ураження "хворих місць" країни-агресора.
- Секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що на сьогодні для ЗСУ тисяча кілометрів вже не є такою великою відстанню до об'єкта. За його словами, нині у Росії часто діє саме наша зброя.
- Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що Україна надалі діятиме глибоко всередині країни-агресорки.