Німеччина висунула Росії важливу для України умову щодо "Північного потоку-2"

26 квітня 2018, 13:53
Читать новость на русском

Німеччина вважає, що Росії необхідно надати гарантії того, що вона постачатиме газ через українську газотранспортну систему після запуску газогону "Північний потік-2".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля.

Читайте також: У Європі назріває скандал довкола будівництва "Північного потоку-2"

"Як зазначала Меркель, нам потрібна ясність з боку Росії, що вони будуть продовжувати використовувати українську ГТС. Мають бути гарантії, на які можна покластися", – сказав Райхель.

Він також додав, що форми такої гарантії ще обговорюються. Крім цього, він висловив впевненість у тому, що США не застосовуватимуть санкцій проти компаній, які будують "Північний потік-2".

До слова, 27 березня Німеччина видала повний комплект дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій Виключно економічній зоні (ВЕЗ). Фінляндія видала останній необхідний дозвіл для будівництва на своїй території газогону "Північний потік-2". Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік" транзит російського газу через Україну скоротитися в 10 разів.

Що таке "Північний потік-2"? Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід Україні. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.