Зараз Кремлю конче потрібні дозволи інших країн уздовж маршруту – Фінляндії, Швеції і Данії. Щоб вплинути на європейські держави, Росія використовує звичні методи – маніпулювання і тиск.
Читайте також: Німеччина заграє з Росією, або Європа vs "Північний потік-2"
"Північний потік-2" – найдовший підводний маршрут експорту газу з Росії до Німеччини через Балтійське море в обхід Україні. А ще – додатковий інструмент для тиску на європейські країни й особливо на Україну, яка втрачатиме до 3,5 мільярдів доларів щороку, адже російське блакитне паливо не транспортуватимуть вітчизняними газогонами.
"Північний потік-2" є політичною зброєю Кремля. Він не потрібен з точки зору розвитку газового ринку європейського,
– зазначив комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
Проте низка країн, зокрема Австрія, Нідерланди, Франція вже заявили: готові підтримати будівництво Північного потоку, який планують ввести в експлуатацію до 2020 року.
"В Раді ЄС прихильники цього маршруту транзиту російських енергоносіїв становлять десь 65%, тоді як прихильники заборони – 15%", – зазначив фахівець Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев.
Такий результат, бо частина країн отримали привабливі комерційні пропозиції від Росії. А на тих, хто не погоджуються, тиснуть – пояснюють експерти.
Поки що лише в США заявили: готові накласти санкції на компанії, які беруть участь у проекті будівництва газопроводу, або працюють у секторі експорту російської енергії. Газопровід загрожує енергетичній безпеці та стабільності Європи, і його будівництво мають згорнути - наголосила представник Держдепу США. Та дозволити собі подібні заяви можуть не всі - каже юрист-міжнародник Віталій Власюк.
Про це та більше – дивіться у сюжеті.
До слова, проект російського газопроводу "Північний потік-2" – політичний проект. В економічному сенсі Європі, зокрема Німеччині, краще було б підтримати українську газотранспортну систему.
Що таке "Північний потік-2"? Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід Україні. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.