У Німеччині запропонували "вибіркове" постачання зброї в Україну
Джерело:
SpiegelУ Християнсько-демократичному союзі Німеччини підтримали "вибіркове" постачання озброєнь в Україну. Там вважають, що Київ повинен отримувати від Берліна зброю, призначену для оборони.
Відповідну позицію про постачання Україні зброї висловив представник Християнсько-демократичного союзу Німеччини з питань зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер.
Читайте також Україна скерувала Німеччині список необхідного озброєння, – ЗМІ
Німеччина заговорила про "вибіркове" постачання зброї в Україну
Політик вважає, що "вибіркові" поставки озброєння Україні можуть посилити "стримувальний ефект" в умовах загрози вторгнення Росії.
Кізеветтер перелічив, яку саме німецьку зброю слід передати Україні:
- обладнання для телекомунікаційної розвідки,
- прилади нічного бачення,
- протитанкові засоби,
- зенітні ракети.
Вибіркові постачання зброї в Україну допомогли б змінити розрахунки Путіна та домінування Москви в ескалації,
– пояснив Кізеветтер.
Берлін має зміни реакцію на ситуацію з Україною
Він також додав, що необхідно забезпечити "правдоподібну реакцію" Німеччини на загрозу для України зі сторони Росії. Представник ХДС переконаний, що Німеччина має відігравати активнішу роль у конфлікті, що триває у Східній Європі.
Політик закликав канцлера Олафа Шольца посилити свою позицію щодо скупчення військ Росії біля українських кордонів.
Шольц має взяти на себе чіткі зобов'язання щодо європейської безпеки, України та позиції НАТО,
– наголосив Кізеветтер.
Він уточнив, що це передбачає чітку заяву Володимиру Путіну про те, що Німеччина не готова виключати будь-які санкції, а також готова прийняти їхні наслідки.
Позиція Берліна щодо постачання Україні зброї: що відомо
- Німеччина продовжує дотримуватися позиції необхідності вирішення ситуації з Україною дипломатичним шляхом, виступаючи проти постачання Києву зброї для оборони у випадку загострення агресії зі сторони Росії.
- Раніше міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт повідомила, що її країна готова допомогти України. Зокрема, доставивши 5 000 захисних військових касок. Згодом у Німеччині пішли далі й запропонували Україні допомогу з відбудовою бункера під Одесою. Станом на 4 лютого українська сторона все ще не отримала обіцяних шоломів.
- Міністр оборони Олексій Резніков 3 лютого вкотре звернувся до Берліна з проханням не блокувати постачання зброї в Україну.
- А ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що Посольство України у Німеччині звернулося до німецького уряду з офіційним листом. У ньому просить надати оборонне озброєння та перелічує список необхідного.
До теми – про позицію Німеччини щодо України: дивіться відео