"Вісь зла" під час холодної війни була потужнішою: що світ має робити з нинішньою
Цивілізований світ стикнувся з новою "віссю зла", яку представляють Росія, Іран і КНДР. Але з часів холодної війни є великий інструментарій протидії цим деструктивним режимам.
Політолог Валентин Гладких сказав 24 Каналу, що цивілізований світ має значно вищий потенціал, ніж сили, які виступають за руйнування нинішнього порядку. Тому має всі шанси подолати загрозу.
До теми "Вісь зла" поглиблює співпрацю: які виклики Росія, Іран і КНДР кидають Україні та Заходу
"Тут головне, щоб вистачило політичної волі, мудрості й мужності у світових лідерів, щоб не дозволити цій заразі розростись", – наголосив Гладких.
Одну "вісь зла" вже подолали
Уже не вперше з'являються якісь деструктивні сили, які загрожують не просто цивілізованому способу існування, а в принципі людській цивілізації. Наприклад, була холодна війна.
Тоді "вісь зла" була значно потужніша, ніж тепер,
– констатував Гладких.
Тоді дві сторони боролись одна проти одної, але намагались мінімізувати потенційні ризики безпосереднього збройного зіткнення. Імовірно, і сьогодні відбуватиметься приблизно такий самий сценарій – навряд чи буде повноцінна конфронтація між умовно західним світом і східним.
На превеликий жаль, ми є фронтиром цього протистояння. Україна по суті стоїть на сторожі цивілізованого способу життя від тих сил, які намагаються його повністю зруйнувати,
– зазначив Гладких.
Що можна зробити з новою "віссю зла"
Цивілізований світ використовуватиме широкий спектр інструментів для протидії деструктивним силам. Як військових – шляхом надання Україні допомоги, так і економічних – запровадженням санкцій.
Ми бачитимемо нарощення мілітаризації – країни готуватимуться до того, щоб дати відсіч у разі якогось іншого сценарію,
– пояснив Гладких.
Але все це намагатимуться робити максимально делікатно, щоб уникнути глобального протистояння з усіма його наслідками.
Співпраця Росії з Іраном і КНДР: останні новини
- У США вважають, що вже навесні Кремль може отримати балістичні ракети від Ірану. Ба більше, північнокорейські має вже і навіть кілька разів запускав їх по Україні.
- В Україні не підтвердили застосування північнокорейських ракет. Натепер триває експертиза, яка ускладнена подібністю компонентів і технології виробництва цих засобів ураження.
- До слова, Росія прагне отримати якомога більше балістичних ракет з-за кордону, бо вважає їх кращими за свої. Про це повідомили аналітики ISW.