ОМОН знову затримував демонстрантів: як пройшли протести в Білорусі 24 серпня

24 серпня 2020, 21:34
Читать новость на русском

Шістнадцятий день поспіль білоруси протестували проти фальсифікацій під час виборів президента. 24 серпня у Мінську вшанували пам'ять загиблих протестувальників. Окрім цього, силовики затримали кількох членів Координаційної ради. Ввечері в Мінську ОМОНівці знову виловлювали та затримували мирних учасників протестів.

Про те, що відбулося в 16-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу .

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697846.htmlПро те, що відбувається в 16-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу .

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини й що відомо – фото, відео

У Мінську затримали членів координаційної ради

У Білорусі затримали членів опозиційної Координаційної Ради. Довірену особу Світлани Тихановської Ольгу Ковалькову та керівника страйккому МТЗ Сергія Дилевського кинули в автозак ОМОНівці. Їх затримали нібито за організацію несанкціонованих мітингів.

Згодом на допит в білоруську прокуратуру викликали також нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич та ексдиректора Купаловського театру Павла Латушка, які є членами Президії Координаційної ради.

Зверніть увагу! Створена опозиційними силами Білорусі Коодинаційна рада має на меті забезпечити мирну передачу влади в країні. Окрім цього, організація вже розпочала підготовку до референдуму про зміни в Конституції Білорусі, аби анулювати повноваження депутатів всіх рівнів.

Марія Колесникова відреагувала на Лукашенка з автоматом

Опозиціонерка Марія Колесникова на пресконференції Координаційної ради наголосила, що дивно, коли глава держави бігає "в дуже дивному одязі із зброєю" в центрі Мінська.

Якщо він вважає, що його обрало 80% білоруського народу, чому він в страху ховається за колючим дротом і цими ланцюгами "красенів", – сказала Колесникова.

Окрім цього, вона зазначила, що факт передачі зброї неповнолітньому вимагає перевірки і реакції компетентних органів. Ввечері 22 серпня Лукашенко з'явився біля Палацу Незалежності. Він тримав автомат в руках. Неповнолітнього сина президента Колю перевдягли у форму спецназівця і дали йому зброю.

Затримання співголови страйкому "Білоруськалій"

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697846.html

Співголову страйкому "Білоруськалій" Анатолія Бокуна викликали в міліцію. За інформацією страйкового комітету шахтарів, він зайшов в будівлю приблизно о 11:20. Опісля його телефон перестав відповідати.

За попередньою інформацією, йому теж хочуть "приписати" організацію і участь в несанкціонованих масових заходах. Такі протоколи мають намір скласти на всіх членів страйкому ВАТ "Білоруськалій".


Анатолій Бокун / Фото "Лідер-пресс"

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697846.html

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697846.html

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697846.html

Протестувальники вшанували пам'ять загиблих під час мітингів

Біля станції метро "Пушкінська" у Мінську зранку 24 серпня відбулась акція, на якій вшанувалм пам'ять загиблих під час протестів у Білорусі. Незважаючи на дощ, на траві сиділи люди, одягнені у чорне.

Організатор акції "Білоруський живопис. Літо 2020" Катерина розповіла, що вони порівняли бійців ОМОНу з художниками. Їх живопис – це синці на тілах протестувальників.


Акція "Білоруський живопис. Літо 2020" / Фото TUT.by


Білоруси кладуть квіти загиблим протестувальникам / Фото TUT.by

Білоруський університет мітингує

Співробітники Білоруського державного університету знову вийшли на площу. За наявною інформацією, після того, як туди приїхав тонований бус, всі розійшлися. Затримань не було.


Протест університету / ФотоTUT.by

В Білорусі поховали загиблого протестувальника

24 серпня у місті Жабинка близько 100 людей прийшли на похорон Геннадія Шутова. Силовики поранили чоловіка з вогнепальної зброї в голову під час акції протесту 11 серпня в Бресті. На церемонію зібралися рідні, близькі, друзі та байкери з декількох білоруських мотоклубів.


Похорон Геннадія Шутова / ФотоTUT.by


Похорон загиблого протестувальника в Білорусі / Фото TUT.by

Силовики затримали вчительку, яка підтримала протести

У Гомелі затримали вчительку біля власного дому, коли та виносила сміття. Причиною затримання стало відео, де нібито Інна Борисенко закликає людей ходити на мирні мітинги.

Під час судового засідання вчителька продовжила дотримуватись своєї позиції. Вона заявила, що вважає акції протесту законними. За це їй присудили штраф – 702 білоруські рублі. 21 серпня Інна Борисенко вийшла з дому винести сміття та не повернулась. Донька затриманої Тетяна розповіла, що жінка вийшла всього на 2 хвилини в домашньому одязі.

Потім вчителька подзвонила і сказала, що перебуває у відділку міліції. Тільки ввечері Тетяні повідомили, що її матір везуть в ізолятор тимчасового затримання. Мовляв, у неї знайшли якесь відео, де вчителька закликає ходити на мирні мітинги.

Вечірні мітинги в Мінську

О 19:00 на площі Незалежності в білоруській столиці почали збиратися люди. Але ОМОН не дозволив учасникам акції встановити обладнання для спілкування у форматі "вільного мікрофона". Відбулися затримання.

Дивіться відео затримання активістів у Мінську:

Посла, який підтримав протестувальників звільнили

Президент Білорусі Олександр Лукашенко звільнив з посади Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Білорусь в Словацькій Республіці Ігоря Лещеню.

Лещеня був послом Білорусі в Словаччині з 2016 року. Він став першим дипломатом, який підтримав протестувальників у Білорусі, записавши відеозвернення. У своєму другому відеозверненні Лещеня закликав владу провести розслідування всіх випадків тортур і побиття демонстрантів.

Лещеня планує повернутися до Білорусі найближчим часом.

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697853.html

Читать полностью: https://news.tut.by/society/697853.html

Головне про протести у Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці.
  • Білоруси не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
  • ОМОН з самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів. До них застосовували насилля і після затримання.
  • Люди вимагають: провести чесні вибори, звільнити усіх політв'язнів та покарати ОМОНівців, які били та катували мирних демонстрантів.
  • У Білорусі офіційно підтвердили загибель чотирьох осіб під час акцій протестів. Правозахисники кажуть: жертв свавілля правоохоронців більше.
  • Поранені були більше ніж тисяча осіб, понад 7 тисяч затримані.
  • З 11 серпня у країні стартував загальнонаціональний страйк.
  • Опозиція створила Координаційну раду, мета якої забезпечити мирну передачу влади в країні.