Протести не вщухають, а влада зганяє "своїх" на вулиці: що відбувається в Білорусі 25 серпня

25 серпня 2020, 23:03
Читать новость на русском

Вже сімнадцятий день поспіль білоруси протестують проти фальсифікацій під час виборів президента. 25 серпня білоруси відзначають справжній День Незалежності та цього дня об'єдналися в ланцюги солідарності. Тим часом, чинна влада Білорусі не бере до уваги прагнення людей, зганяє мітинги на підтримку Лукашенка і на підкріплення – важку техніку.

Про те, що відбувається в 17-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Тим часом Боротьба зі страйками і протестами та цензура у ЗМІ: рішення Радбезу Білорусі

Протести тривають

25 серпня у Мінську традиційно зранку люди вишикувались у ланцюги солідарності. Акції солідарності проходять у різних куточках країни. У столиці вийшли працівники 6 міської лікарні. Вони тримали плакати з написами "Ми проти насилля" та "Квіти краще куль". Крім цього, протестували співробітники Національного художнього музею.

Міліція закликала всіх протестувальників розійтись.

Дивіться ідео, де люди об'єднались у ланцюг солідарності у Мінську:


Білоруські лікарі протестують / Фото TUY.by


Акція солідарності біля ТЦ "Автозапчастини" / Фото TUT.by

Неподалік Комаровського ринку почали підготовку до вечірнього мітингу "За мир, стабільність і безпечність рідної Білорусі". Наразі на місці встановлюють державні прапори.

Біля Міносвіти Білорусі збираються вчителі. Вони обурені заявою Олександра Лукашенка про те, що "ті, хто не розділяють державну ідеологію, в школі працювати не повинні".


Вчителі зібрались біля Міносвіти Білорусі / Фото TUT.by

Невідомі люди в чорному зняли з одного з будинків в ЖК "Мінськ Світ" величезний біло-червоний прапор. За словами очевидця, люди обдзвонювали квартири і просили відкрити під'їзд. Після цього вийшли на загальний балкон і зняли прапор.

Люди зняли з будинку білоруський прапор: відео

Військова техніка – знову в центрі Мінська

Надвечір у Мінську на проспекті Незалежності зафіксували колону військової техніки. Вулицею, зокрема, їали вантажівки, водомети, автозаки та військові машини із колючим дротом.

Військова техніка у Мінську, відео:

День Незалежності 25 серпня

Опозиційна кандидатка в президенти Світлана Тихановська привітала Білорусь зі справжнім Днем незалежності. Також вона закликала білорусів вийти на площу Незалежності в Мінську.

25 серпня о 18.00 депутати, які брали участь в ухваленні закону про незалежність, вийдуть на площу Незалежності в Мінську. Чекаємо на вас в 18:00. Разом ми побудуємо країну для життя,
– заявила Тихановська.

Зауважимо! Офіційно День Незалежності Білорусі, або інакше День Республіки, відзначають 3 липня. Саме цього дня у 1944 році радянські війська відбили Мінськ з-під контролю німецької армії. Рішення щодо цього ухвалили під час республіканського референдуму 1996 року, який провів Лукашенко. Щодо 25 серпня, то цього дня у 1991 році Верховна рада БРСР надала декларації про державний суверенітет статус конституційного закону, після чого Білорусь стала незалежною.

На святкування зібралися сотні білорусів: площа незалежності була всіяна національними біло-червоно-білими прапорами. Цього ж дня люди організували меморіал загиблим: розмістили фото чотирьох загиблих чоловіків, поклали лампадки зі свічками і квіти.

Пам'ятне місце облаштували біля Червоного костелу – найвідомішої католицької церкви столиці.


Святкування Дня Незалежності / Фото tut.by

Коли сонце почало сідати, люди запалили ліхтарики. Нагадаємо: продаж піротехніки у Білорусі заборонили ще на початку протестів 12 серпня.

Провладний мітинг на килимі

Влада Білорусі вже близько тижня організовує "білоруський Антимайдан". Людей звозять на площі міст, а вони у свою чергу виступають за Лукашенка, стабільність і нормальне життя.

Так, на одному з них сьогодні розгорнули домашній килим. Скоріш за все, це зробили, аби виступаючі не послизнулися на мокрих мармурових сходах.


Протест "за стабільність" на килимі / Фото з телеграм-каналу "Чай з малинавым вареннэм

Тим часом у столиці почали затримувати активістів із площі Незалежності. Як повідомляють телеграм-канали, людей із національними прапорами буквально "схоплювали" та відвозили автозаками.

Затримували і робітників на заводі "ГродніАзот". Як повідомляє "Дождь", люди виходили після робочої зміни на протести у центр міста з національними прапорами. Відтак, близько 20 з них відвезли міліцейські у невідомому напрямку.

Координаційну раду Білорусі визнали неконституційною

Голова Конституційного суду Білорусі Петро Міклашевич 25 серпня назвав створення Координаційної ради опозиції неконституційним. Суддя стверджує, що Конституція Білорусі не передбачає можливості створення громадських органів і організацій, які мають право переглядати підсумки президентських виборів.

Напередодні двох членів Координаційної Ради затримали у Мінську.

Поховали протестувальника, якого знайшли повішаним

У містечку Молодечно 25 серпня попрощались із загиблим Микитою Кривцовим. 28-річний Кривцов зник у Мінську під час масових протестів 12 серпня. Його знайшли повішаним у лісопосадці 22 серпня. За версією слідства, протестувальник вчинив самогубство, однак рідні хлопця у це не вірять.


Похорон Микити Кривцова / Фото "Радіо Свобода"


Прощання із повішаним протестувальником / Фото "Єврорадіо"

Головне про протести у Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці.
  • Білоруси не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
  • ОМОН з самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів. До них застосовували насилля і після затримання.
  • Люди вимагають: провести чесні вибори, звільнити усіх політв'язнів та покарати ОМОНівців, яки били та катували мирних демонстрантів.
  • У Білорусі підтвердили офіційно підтвердили загибель чотирьох осіб під час акцій протестів. Правозахисники кажуть: жертв свавілля правоохоронців більше.
  • Поранень зазнали більше ніж тисяча осіб, понад 7 тисяч затримані.
  • З 11 серпня у країні стартував загальнонаціональний страйк.
  • Опозиція створила Координаційну раду, мета якої – забезпечити мирну передачу влади в країні.

Дивіться відео з підсумками 13 – 16 дня протестів у Білорусі: