Головні новини 12 червня: в Олени Зеленської – коронавірус, пристрасті в суді над Стерненком

13 червня 2020, 09:02
Читать новость на русском

Перша леді України Олена Зеленська захворіла на коронавірус. У Києві з боями пройшло слухання справи щодо одеського активіста Сергія Стерненка: йому закидають умисне вбивство. Україна отримала статус партнера НАТО. Експосадовець намагався дати очільнику САП Назару Холодницькому хабар на суму 6 мільйонів доларів. Такими були головні новини 12 червня.

Найважливіші новини України та світу за п'ятницю, 12 червня:

В Олени Зеленської підтвердили коронавірус

У дружини президента України Олени Зеленської підтвердили коронавірусну хворобу. Наразі вона почувається добре, а хвороба проходить у неї безсимптомно.

Важливо В Україні можуть посилити карантин: Зеленський назвав необхідну умову для цього

Одразу скажу, що почуваюся добре, але перебуваю на амбулаторному лікуванні. Я ізольовано від інших членів сім’ї, щоб не наражати їх на небезпеку,
– переконує перша леді.

Водночас в Офісі Президента запевнили, що під час робочих зустрічей і в побуті Олена Зеленська постійно дотримувалася правил карантину й рекомендацій МОЗ. Також, відповідно до вимог протоколу безпеки, вона регулярно проходила тестування на COVID-19.

Наразі невідомо, де саме вона могла заразитися. У зв’язку з цим проводять епідеміологічне розслідування.

Щодо очільника держави, то він разом із дітьми також пройшов тестування на COVID-19. На щастя, в них ознак інфікування немає. Крім того, усім, з ким могла контактувати Олена Зеленська, вже повідомили про небезпеку. Їм рекомендували пройти самоізоляцію, а за можливості – тестування.

Радимо ознайомитися Олена Зеленська захворіла на коронавірус: що відомо про першу леді України

Стерненку обирають запобіжний захід: під судом і у суді сталися сутички

У Шевченківському райсуді Києва відбувся розгляд справи щодо активіста Сергія Стерненка. Його захисту вже відмовили у відводі судді, також має бути рішення про відвід прокурора.

Водночас спалахнули сутички під залою суду, оскільки туди не пускали людей силовики. Більше того, в одного з чоловіків виявили травматичний пістолет. Сталися заворушення і під будівлею суду.

Справа Стерненка: заворушення під судом і у будівлі суду (Фото: 24 канал, скриншоти відео)

У результаті постраждав колишній бранець Кремля Володимир Балух. Він переконує, що його побили правоохоронці, коли активісти намагалися прорватися до зали суду.

Натомість Судова охорона переконує, що силу та спецзасоби вони не застосовували. А лише блокували прохід. Речник Управління судової охорони Києва та області Микола Жукович пояснив, що допуск до зали суду є обмеженим через карантинні вимоги.

Також він розповів, що біля будівлі суду зібралося майже 150 осіб прихильників Стерненка. Вони, зокрема, палили фаєри. Водночас значна частина людей намагалася потрапити безпосередньо в будівлю суду та залу засідання.

Тим часом, до суду прийшли також і відомі люди. Зокрема, в натовпі помітили ексміністрку охорони здоров'я Уляну Супрун, ексглаву Державної митної служби Максима Нефьодова, а також ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна.

А депутати від "Голосу" Ольга Стефанишина і керівник фракції Кіра Рудик є готовими взяти Стерненка на поруки замість домашнього арешту.

Обрання запобіжного заходу Стерненку: дивіться відео

Вже пізно увечері після майже 10-годинного судового розгляду в справі Стерненка засідання вирішили перенести. Воно відбудеться 15 червня о 10 ранку.

Сам активіст після засідання під аплодисменти вийшов до своїх прихильників і подякував їм за підтримку. Він також закликав їх знову прийти 15 числа.

Дякую вам за те, що ви цілий довбаний день простояли тут, щоб мене підтримати,
– сказав Стерненко.

Дивіться відео промови Стерненка після засідання суду:

Детальніше Стерненку обирають запобіжний захід: усі подробиці

Україна отримала статус партнера НАТО: що це означає

Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Цей день настав. Я глибоко вдячний нашим партнерам по Альянсу за те, що вони зробили це можливим. Україна нарешті отримує заслужений статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Ми робимо один одного сильніше разом,
– зазначив він.

Що передбачає статус партнера

  • НАТО ще у 2014 році запустив так звану програму розширених можливостей. Її мета полягає у тому, щоб посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць з силами НАТО.
  • Особові партнери Альянсу отримують низку переваг. До прикладу, регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
  • Донедавна статус партнера мали лише 5 країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Тепер до них долучилася й Україна.

Міністр оборони Андрій Загороднюк додав, що такий статус мають країни, які не є членами НАТО, але інтегровані та працюють разом з Альянсом. Він назвав здобуття Україною статусу партнера НАТО найбільшим проривом в євроатлантичній інтеграції відколи наша країна остаточно визначилась зі своїм курсом.

Президент України Володимир Зеленський також відреагував на рішення НАТО, згідно з яким Україна стала учасницею програми альянсу "Партнерство розширених можливостей".

Вдячний членам Альянсу за визнання вагомого внеску України в спільні операції з підтримання миру у світі. Статус Партнера розширених можливостей НАТО – практичне рішення, яке дозволить Україні та Альянсу ще краще взаємодіяти заради спільної безпеки,
– сказав він.

У НАТО, зі свого боку, привітали Україну із приєднанням до програми розширених можливостей Альянсу. Тут вважають, що цей крок "визнає видатний внесок України в євроатлантичну безпеку та призведе до ще міцніших взаємин і співпраці між НАТО й Україною".

Цікаво Знання англійської стане обов’язковим для офіцерів ЗСУ: подробиці

6 мільйонів гривень хабара Холодницькому: деталі

Експосадовець 12 червня намагався дати керівництву антикорупційних органів хабар на суму 6 мільйонів доларів. Йому допомагав один із керівників управління ДФС у Києві. Детективи Національного антикорупційного бюро задокументували надання хабара.

Що відомо про затримання

  • У САП уточнили, що гроші чиновник пропонував за закриття кримінальної справи, у якій він фігурує як підозрюваний. Мовиться про дві кримінальні справи – щодо розтрати та привласнення майна, а також щодо відмивання грошей.
  • Детективи НАБУ наразі проводять невідкладні слідчі дії, спрямовані на документування неправомірних дій вказаних осіб.
  • Правоохоронці поки не назвали прізвища затриманого.
  • Водночас за інформацію екснардепа Сергія Лещенка, хабар начебто давали за закриття справи щодо власника компанії Burisma, ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Про це також пише "Українська правда" із посиланням на джерела.


Гроші вилучені правоохоронцями / Фото САП


Мішок з грошима, який вилучили силовики
/ Фото САП

Зверніть увагу Негода розгулялась Україною: потужний буревій у Дніпрі, рекордний град у Запоріжжі – відео, фото

Конфуз окупантів із Росією в Криму

В окупованому Криму місцеві жителі помітили черговий конфуз так званої влади. В Алушті до Дня Росії повісили привітальний плакат. Однак на ньому припустилися помилки, неправильно написавши назву країни – замість двох "с" використали лише одну.

Це одразу помітили користувачі та виклали в мережу. На думку автора публікації, зниклу букву начебто "вкрали бандерівці". Адже в українській версії "Росія" пишеться з однією "с".

Наразі невідомо, чи виправили окупанти свій ляп.


У Криму окупанти оконфузилися з плакатом до Дня Росії / Фото Apostrophe.ua