Деталі сутичок у суді
Сутички сталися між правоохоронцями та групою підтримки Стерненка. Розпочалися вони в той момент, як останні намагалися потрапити до судової зали. Про це пише "Громадське".
До теми Стерненку відмовили у відводі судді Бугіля, силовики перекрили вхід до суду
Суд над Стерненком: між силовиками та активістами спалахнули сутички – відео
У результаті постраждав український активіст, колишній політв'язень Кремля Володимир Балух. Він, зокрема, переконує, що його побили правоохоронці.
Спершу запустили всередину за посвідченням, а потім не випустили і отам били тільки що,
– розповів Балух.
Коментар Володимира Балуха щодо сили з боку правоохоронців: відео
Зауважимо, що до зали суду, де мають обирати запобіжний захід Стерненку, не пускають ні журналістів, ні операторів. Щоправда, напередодні ще пускали.
Що каже Судова охорона
Речник Управління судової охорони Києва та області Микола Жукович повідомив, що біля будівлі суду зібралося майже 150 осіб прихильників Стерненка. Вони, зокрема, палили фаєри. Водночас значна частина людей намагалася потрапити безпосередньо в будівлю суду та залу засідання. Про це пише Інтерфакс-Україна.
За словами Жуковича, співробітники його відомства не застосовували силу та спецзасоби щодо активістів. Він додав, що допуск до зали суду є обмеженим через карантинні вимоги. Тому людей просто не пускали.
Речник Судової охорони переконує, що під час спроб прорватися пошкоджень зазнали металодетектори. Щодо потерпілих, то він не володіє інформацією про те, що хто-небудь постраждав.
Також Жукович повідомив, що вибухові пакети та фаєри всередині суду активісти не використовували.
Зверніть увагу Підозра Стерненку: у Раді заступилися за активіста та заявили про порушення з боку СБУ
Справа Стерненка: коротко
- Стерненко був очільником "Правого сектора" в Одесі, виступав проти незаконних забудов та схем у місті.
- На нього тричі нападали протягом 2018 року. Слідчі так і не могли тоді знайти організаторів цих замахів.
- Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників, однак під час бійки він поранив одного з них ножем – Івана Кузнецова. Чоловік від отриманих травм помер.
- Ексрегіонали та проросійські політики та активісти закликали оголосити Стерненку підозру. Предметно зайшла мова про обвинувачення після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової.
- Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка зазначив, що у слідства раптово зникли важливі докази, які могли б вказати на організаторів нападу.
- Віктор Трепак – один із заступників Руслана Рябошапки, який курував розслідування справи Стерненка, написав заяву про звільнення. Причиною тому стала заяви генпрокурорки Ірини Венедіктової про те, що Стерненку мають повідомити про підозру.
- На захист Стерненка виступає чимало активістів, а в українських містах відбулися масові акції.
- 11 червня активісту вручили підозру про умисне вбивство.