Детективи Національного антикорупційного бюро задокументували надання хабара. Про це повідомляє пресслужба САП.
Читайте також Ексміністра екології Злочевського оголосили в розшук: що про нього відомо
Як відбулась спецоперація НАБУ і САП
- У САП уточнили, що гроші чиновник пропонував за закриття кримінальної справи, у якій він фігурує як підозрюваний. Мовиться про дві кримінальні справи – щодо розтрати та привласнення майна, а також щодо відмивання грошей.
- Детективи НАБУ провели обшуки. Правоохоронці поки не назвали прізвища затриманого.
- Натомість нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський у своєму телеграм-каналі повідомив, що НАБУ заблокувало автомобіль, який належить заступнику глави ДФС міста Києва Миколі Ільяшенку. Саме там начебто й виявили мішок із грошима.
- Водночас за інформацію екснардепа Сергія Лещенка, хабар начебто давали за закриття справи щодо власника компанії Burisma, ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Про це також пише "Українська правда" із посиланням на джерела.
Що відомо про затриманих
Інформацію про затримання Ільяшенка підтверджує також журналіст Юрій Бутусов. За його даними, спіймали й директора з правових питань Burisma Андрія Кічу.
Журналіст стверджує, що Ільяшенко передавав 6 мільйонів доларів позаштатному агенту НАБУ Євгенові Шевченку. За словами Бутусова, Шевченко зумів нічим не видати свої емоції, і йому повірили.
Так! Той самий Шевченко, який фігурант численних судових процесів НАБУ, про що, здавалося б, знають усі. 1 мільйон доларів з суми хабара вилучили в автомобілі Ілляшенка, які йому були передані за посередництво,
— написав Бутусов.
За його словами, таку неймовірну суму готівки давали за те, що голова САП Назар Холодницький закриє справу проти Burisma.
Гроші вилучені правоохоронцями / Фото НАБУ
Мішок з грошима, який вилучили силовики / Фото САП
Що відомо про Миколу Злочевського
- Микола Злочевський є власником Burisma Holdings, а також – засновником Міжнародного Форуму з енергетичної безпеки Energy Security for the Future.
- Починав свій бізнес у сфері нафтогазовидобування ще в середині 90-х, а компанію Burisma заснував у 2002 році. Однак справи пішли вгору тільки з його приходом у політику – саме за цей час компанія стала однією з найбільших в Україні у своєму секторі.
- Так, у 2003 − 2004 роках Злочевський очолював Державний комітет природних ресурсів (тоді орган мав право розпорядження ліцензіями на користування надрами).
- Після Майдану щодо незаконної діяльності Злочевського та його компаній було відкрито низку справ. Він втік з країни, однак у 2017 році, після закриття значної частини з них, повернувся.
- У 2016 році Микола Злочевський опинився на 32 сходинці рейтингу найбагатших українців за версією журнал "Фокус".
- Наприкінці листопада 2019 року ГПУ поновила розслідування проти Злочевського та оголосила його в розшук.
Що відомо про компанію Burisma?
Це одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. Її засновник та кінцевий бенефіціар – Микола Злочевський. Зареєстрована на Кіпрі.Керівництво Burisma, зокрема Злочевського, підозрювали у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків, а також – у незаконному отриманні ліцензій на видобуток надр.