Кадри, на які важко дивитися: у ДПСУ показали, як виглядають захисники після полону

1 червня 2024, 17:33
Читать новость на русском

Джерело:

ДПСУ

Україна 31 травня провела обмін полоненими з Росією. На Батьківщину повернулося 75 захисників, серед яких було 7 прикордонників.

У ДПСУ показали стан українських оборонців після російського полону. Зараз на них чекає відновлення документів і банківських карток, а також довгий шлях реабілітації.

Дивіться також "Найкраща вісточка у світі" для мами: викрадений журналіст Хилюк живий і чекає на звільнення

Вигляд звільнених з полону

У Держприкордонслужбі показали кадри того, як виглядають українські оборонці, яких вдалося повернути з російського полону. Захисники критично втратили вагу.

Як виглядають українські захисники після полону / фото ДПСУ

Як повідомляли у Координаційному центрі раніше, щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

Здається, вся Україна дивиться зараз на ці обличчя, а кожен, хто поряд, намагається підтримати захисників, чим може. Нові речі, душ, обід, емоції від дзвінків рідним та перші теплі обійми за довгий час полону,
– вказали в ДПСУ.

Українці після полону мають хвороби / ДПСУ

На звільнених українських оборонців зараз очікує реабілітація.

Повернення українських полонених додому: дивіться відео

Звільнення полонених

  • У п'ятницю, 31 травня 2024 року, з російського полону повернулися 71 захисників і 4 цивільних осіб. Серед звільнених – рядові, сержанти та офіцери ЗСУ, НГУ, ДПСУ та цивільні. Зокрема, у переліку є 19 людей, яких захопили окупанти на острові Зміїний, 10 – оборонців Маріуполя і з "Азовсталі", а також українські військові, котрі потрапили в полон на різних напрямках.
  • Серед військових, яких вдалось повернути, є ті, хто не чув голоси рідних від початку повномасштабного вторгнення. Саме тому перший за два роки дзвінок був надзвичайно емоційним. 
  • Під час обміну додому повернулась 24-річна слідча Національної поліції з Маріуполя Мар'яна Чечелюк. Після початку повномасштабного вторгнення дівчина разом із молодшою сестрою ховалися від російських обстрілів у сховищах "Азовсталі". Певний час вона перебувала у Донецькому СІЗО, Оленівці, у в'язниці в Таганрозі та Маріуполі.