Керівниця Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юлія Приймак розповіла, що після початку повномасштабного вторгнення дівчина разом із молодшою сестрою ховалися від російських обстрілів у сховищах "Азовсталі".

Дивіться також Розривається серце: харків'янин не може додзвонитися дружині та доньці, які під завалами

Свбода після двох років тортур та знущань

Після евакуації цивільних із заводу сестер розділили у російському фільтраційному таборі. купанти, які дізналися про професію Мар'яни, забрали її до Донецького СІЗО. Згодом дівчина перебувала у колонії в Оленівці, пізніше – у в'язниці в Таганрозі та Маріуполі.

З російського полону повернули поліціянтку Мар'яну Чечелюк / Фото Дарія Зарівна

Мати Мар'яни Наталія розповідала, що росіяни намагались перетягнути дівчину на свій бік обіцянками, залякуваннями та тортурами, але не змогли зламати.

Від матері донька не отримувала листів, хоча та їх постійно надсилала. Дівчина аж до самого обміну зовсім нічого не знала про свою родину, що з нею та де вона.

Мар'яна Чечелюк вперше за 2 роки поговорила з мамою: дивіться відео

У полоні дівчину морили голодом, били, знущалися іншими способами. Мати Мар'яни розповідала, що через умови утримання в полоні в дівчини погіршився стан здоров’я: захворювання дихальних шляхів і ангіна перейшли у хронічну форму бронхіту. Через це вона сильно схудла, у неї послабився імунітет, випадало волосся та зникли місячні.

Що відомо про сьогоднішній обмін полонених

  • 31 травня відбувся обмін полоненими між Україною та Росією. З ворожого полону вдалося повернути 75 людей. Це воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники, четверо цивільних.
  • Зокрема, з полону звільнили 19 людей, яких захопили окупанти на острові Зміїний, 10 – оборонців Маріуполя і з "Азовсталі", а також українські військові, котрі потрапили в полон на різних напрямках.
  • Серед військових, яких вдалось повернути, є ті, хто не чув голоси рідних вже понад два роки, від початку повномасштабного вторгнення.