"Редіс" різко висловився про останній обмін полоненими

24 серпня 2024, 22:44
Читать новость на русском

У День Незалежності України на Батьківщину повернулися 115 захисників, серед яких були й оборонці Маріуполя. Однак з полону, на жаль, сьогодні не прибуло жодного азовця.

На це звернув увагу й полковник Нацгвардії, командир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Денис "Редіс" Прокопенко. Він висловився стосовно їхньої відсутності серед повернених додому.

Дивіться також "Багато є про що з тобою поговорити, мам": звільнені з полону вперше телефонують додому

Що сказав "Редіс" про обмін полоненими

Путіну було необхідно знизити тиск всередині Росії та зберегти обличчя, повернувши захоплених на Курщині строковиків. Відповідальним за обміни з української сторони необхідно було за радянськими традиціями організувати до свята медійну "перемогу". Місця для полонених азовців, які вже понад 2 роки чекають на обіцяні обміни, у цій формулі не знайшлося,
– зауважив військовий.

За його словами, чого вартують "всі сказані сьогодні пафосні слова", якщо з-поміж 900 відданих Україні військовослужбовців, до яких у російському полоні найгірше ставлення, додому не повернувся ніхто.

"Засинаючи сьогодні у своїх затишних оселях, де немає вертухаїв, допитів та катувань, подумайте, чи справді ви розумієте, що таке незалежність, та чи усвідомлюєте ціну, яку ми за неї платимо. Це не втішить родини тих, хто сьогодні втретє зустрічав День Незалежності у полоні", – наголосив "Редіс".

Він наголосив, що це жодним чином не полегшить перебування його побратимів у російських тюрмах. Але, можливо, допоможе "нарешті наважитись боротись за азовців під час наступних перемовин так, як вони боролись за незалежність України у Маріуполі".

До слова, усі врятовані під час 55-го обміну полоненими – це військовослужбовці-строковики. Це солдати, сержанти та матроси. Серед них є й ті, хто потрапив у ворожий полон ще на початку повномасштабного вторгнення.

Звільнені – це військові моряки, 3 прикордонників, 82 захисники Маріуполя, 6 нацгвардійців із гарнізону охорони Чорнобильської атомної станції. Також військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку, Херсонську, Луганську області. Це люди, які брали участь у важких боях за Гостомель і запасний командний пункт Генштабу на Київщині, за пропускний пункт "Чонгар" на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом на Херсонщині.