Попри офіційну відсутність відповідних джерел доходів, його родина придбала дорогу квартиру у Великобританії. І це крім шикарних апартаментів в Одесі, квартир у Москві, та інших численних статків. Сам Труханов, звісно, все заперечує, як заперечує і будь-які свої зв’язки з одеським бізнесом, який отримує з бюджету мільярди гривень. Але давайте подивимось на докази.

Як свідчить британський реєстр, в одному з дорогих районів Лондона – Мерілебоні в елітній новобудові пару років тому офшорна компанія Пенінсула Проперті купила майже за 4 мільйони фунтів квартиру площею в 117 квадратних метрів.

Власниками цієї офшорної фірми, є донька та дружина Геннадія Труханова. В доньки особливих офіційних доходів не має, так само, як і в дружини. З останньою, одеський мер офіційно не розписаний, інакше довелось би вносити в декларацію все майно, яке на неї зареєстроване. Але, часто з’являється разом з нею на світських заходах.

Читайте также: Як Онищенко викриває Порошенка: таємниці президентського кабінету

Втім, коли наші колеги з BBC намагалися спитати Труханова про лондонську нерухомість, це не на жарт розсердило самого мера та його оточення. Згідно з електронною декларацією, Труханов живе ну дуже скромно. Офіційно в нього ані офшорів, ані закордонної нерухомості. Тільки мерська зарплатня. Майже такий собі мандрівний філософ, який ходить світами. Ну, частково так і є.

Адже за останні 25 років Геннадій Труханов, що називається став справжнім космополітом, громадянином світу. На початку 1990-х років він починав кар’єру в одеському кримінальному угрупуванні, яке постачало зброю з українських військових частин, що масово розформовувалися в гарячі точки Африки.

Бос Труханова – жорстокий одеський кримінальний авторитет Леонід Мінін навіть став прототипом актора Ніколаса Кейджа в голівудському фільму "Збройний барон". Мінін, а разом з ним і Труханов, шукали клієнтів для збуту української зброї ледь не серед всіх головних людожерів та бойовиків світу. Вони дружили з найжорстокішими африканськими диктаторами, зокрема з ліберійським президентом Чарльзом Тейлором, визнаним міжнародним судом злочинцем.

Читайте также: З ким домовився ватажок "тітушок" Саркісян, аби закрили кримінальні провадження щодо нього

Вони постачали українську зброю в обхід санкцій ООН в Югославію та Іран. А для того, щоб легше мандрувати Європою, Африкою та Азією, Труханов фіктивно одружився на італійці і отримав посвідку на проживання в Європі. А згодом, навіть грецький паспорт на ім’я Геннідаса Озопулоса. Втім, з початком 2000-х років збройний бізнес пішов на спад, італійська поліція заарештувала боса Труханова Мініна за контрабанду кривавих діамантів. Це такі африканські діаманти, за які місцеві диктатори купують собі зброю.

То ж Труханов прийняв російське громадянство, і вже як російський громадянин оформив на себе з десяток офшорів на віргінських островах, через які висмоктуються гроші з українського бюджету та купується нерухомість у Великобританії. Ось такий справжній громадянин світу. Цікаво, де і коли його мандрівна натура знайде спочинок в місцях з особливим режимом відвідування? Хотілося, щоб тут, в Україні, так би мовити, за місцем скоєння.