Олаф Шольц раптово прибув до Києва: яка мета його візиту
Питання щодо передачі Україні від Німеччини ракет TAURUS зависло. Шольц розуміє, що пауза в допомозі ЗСУ негативно впливає на його імідж. Ймовірно, що напередодні виборів він вирішив додати собі політичних балів і приїхав до Києва.
Таку думку в етері 24 Каналу висловив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус, зазначивши, що візит Шольца – це можливість продемонструвати, що Німеччина не відходить від України й готова допомагати.
Дивіться також Шольц анонсував поставки зброї Україні на 650 мільйонів євро
Піар для канцлера Німеччини
Німеччина, як наголосив експерт, залишається основною економікою Європейського Союзу і її очолює Шольц.
Думаю, що після дзвінка до Путіна треба було певним чином для балансу зробити хід в інший бік для демонстрації кращих стосунків з Україною. Тому цей візит відбувся,
– озвучив Ус.
Експерт нагадав, що Шольц був з візитом в Україні у 2022 році, а увесь 2023 і 2024 – ні, а далі вибори в Німеччині. То ж, на думку Уса, йому потрібно отримати певний піар з українського питання, бо опозиція може перехопити в нього "українську карту".
Що показують візити європейських політиків до Києва
Напередодні в українських ЗМІ була інформація, що центр Києва 2 листопада буде перекритий. Це був натяк на приїзд важливого гостя.
1 грудня прибула делегація новообраного складу Європейської комісії, зокрема верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, комісарка з розширення Марта Кос, президент Євроради Антоніу Кошта. Наступного дня приїхав голова найбільшої економіки ЄС – Шольц.
Через побоювання того, що США можуть зменшити допомогу Україні, зі слів Уса, є очікування, що Європейський Союз тепер почне відігравати серйознішу роль в підтримці ЗСУ.
Ці візити у перші 2 дні грудня як раз демонструють той факт, що Європа з Україною буде! І якщо Україні дехто скаже, що на тлі того, що США не будуть допомагати, їй треба здавати свої позиції, вона може відповісти, що тепер підсилять її підтримку країни ЄС,
– наголосив Ус.
До того ж є постійна взаємодія українського уряду з представниками Південної Кореї. Тому, якщо США дійсно знизять рівень взаємодії з Україною, то він може підвищитися завдяки ЄС, Японії та Південній Кореї. Україна, в чому впевнений експерт, наодинці не залишиться.